Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: Martin Malý
Český fotbal

NA RADARU: Vichr Vecheta. Mladík, kterého do Edenu neměli brát

Co víc si mladý fotbalista může přát, než vstřelit svůj první gól do sítě úřadujícího šampiona. Filip Vecheta, teprve osmnáctiletý dorostenec, jako jediný dokázal propálit v duelu proti Slavii reprezentačního gólmana Aleše Mandouse. Na body to nakonec nestačilo, což ale nemění nic na tom, že si v Edenu udělal výrazný zápich. Vedení Slovácka teď možná lituje toho, že ho s sebou do Prahy vůbec bralo.

Na střeleckou naději z Uherského Hradiště se zaměříme v novém dílu série Na radaru.

Prodejní gól

Běžela poslední minuta zápasu, když si to Jan Kalabiška namířil z levé strany, poslal přihrávku na Vechetu, jenž poslal míč bombou pod břevno. Mandous byl bez jakéhokoliv nároku na zákrok.

Jsem šťastný, je to splněný sen tady dát gól. Velká radost. Jen jsem to nevnímal tolik, když jsme prohrávali,“ řekl po zápase útočník Slovácka.

Další věcí, kterou si talentovaný fotbalista pravděpodobně ještě neuvědomuje, je to, že právě tímto gólem se možná sešívaným prodal. Dle informací webu iSport.cz se o něj totiž v Edenu velmi zajímají.

Vechetovi končí po sezóně ve Slovácku smlouva a vedení aktuálně jedná o jejím prodloužení. Pokud by nabídku svého mateřského klubu nepřijal, případní zájemci se můžou s nadějným střelcem začít dopředu domlouvat již v zimě.

Vecheta
Zdroj: ČTK/Krumphanzl Michal

Stáže na slavných místech

Vecheta pochází ze Znojma, odkud se v roce 2017 přesunul do Uherského Hradiště. Ligového debutu se dočkal v květnu 2019, kdy mu bylo teprve 16 let.

Zajímavější je ovšem seznam stáží, které za sebou má. Svěřenec Martina Svědíka otestoval své fotbalové schopnosti například v Juventusu Turín, Bayernu Mnichov, Valencii, Salzburgu či Fulhamu.

Na kluka, který teprve letos v únoru mohl poprvé sednout za volant, to není úplně špatné.

Zdroj: Pavel Mazáč/Sport

Reprezentační střelec

V loňské sezóně ještě poctivě naskakoval za slováckou rezervu. Během letní přípravy si jej však trenér Svědík vytáhl do mužstva a 18letý forvard zaujal.

Výstup v Edenu byl pro něj pátou účastí v ligovém zápase nové sezóny. Do všech naskočil jako žolík z lavičky. Herní sebevědomí si ale Vecheta přenáší do reprezentační U19.

V posledních třech utkáních mládežnického nároďáku si pokaždé připsal branku. Naposledy proti vyhlášeným talentům z Portugalska.

Branka proti Slavii by mohla slováckému mladíkovi pomoci k větší porci času na hřišti. Že by snad měl v brzké době nahradit Václavu Jurečku v útoku, to se však očekávat určitě nedá.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama