Český fotbal, První liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

NA RADARU: Sigmě roste snajpr! Každá druhá střela Zifčáka končí v síti

Autor: David Joch

Zdroj: sigmafotbal.cz

Stoprocentní bilance. S tou vletěl do sezóny odchovanec Sigmy Olomouc Pavel Zifčák. Teprve dvaadvacetiletý útočník dal již tři utkání po sobě branku, přidal k tomu jednu asistenci a patří tak k nejproduktivnějším hráčům ligy. To vše navíc stihl za pouhých 152 minut na hřišti!

V dalším díle série Na radaru se zaměříme na novou hvězdičku Hanáků.

Zdroj: Stanislav Heloňa/MAFRA

Výsledek akademie

Olomoucký klub znovu ukazuje, jak silnou má výchovu mládeže, A-tým je nabitý odchovanci. Mezi ně patří právě i Zifčák, který působí v Sigmě od 13 let.

Prošel napříč akademií, vyzkoušel si dokonce i mládežnickou reprezentaci České republiky v kategoriích U18, U19 a U20. V posledním ročníku juniorské ligy vedl hanácké talenty jako kapitán a podařilo se mu tým dovést k triumfu.

Přechod do dospělého fotbalu si prožil na hostování v Pardubicích. Perníkářům pomohl s postupem do Fortuna ligy. V minulé sezóně už ovšem hájil v nejvyšší soutěži barvy Olomouce a v 20 utkáních zaznamenal tři zářezy.

Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Důvěra, která se vyplácí

Jestli něco opravdu Zifčák umí, tak je to splácení důvěry. Do úvodního zápasu na Letné se sice ještě na trávník ještě nedostal. Proti Pardubicím už na něj ale trenér Václav Jílek ukázal a olomoucký dravec proměnil čas na place v branku.

V dalším kole proti Českým Budějovicím se dostal do hry až na posledních 12 minut. Na hřiště naskočil za stavu 1:3, po chvíli však vstřelil Zifčák kontaktní gól a v nastavení vyrovnal Florent Poulolo.

Proti Zlínu už dostal šanci opět v základu a odměnil se gólem a jednou asistencí.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Trocha čísel

Nadějný hanácký forvard se může pyšnit skvělými statistikami. Za 152 minut má bilanci 3 góly a 1 asistence. Potřebuje tak v průměru 38 minut, aby týmu zařídil branku.

Zdobí jej také precizní muška. Na své tři branky potřeboval pouze šest střel, což znamená, že každý jeho druhý pokus skončil v síti.

Hodí se i zmínit, že Zifčák do toho všeho nenastupuje na své primární pozici. Sám se cítí nejlépe na hrotu, Jílek ho ovšem využívá zprava. To ale očividně nedělá talentovanému útočníkovi problém.