Reklama
Loading...
Reklama

Čtyři kluby v evropských pohárech? To bylo v posledních letech doopravdy velké sci-fi. Letos je však po přidání Evropské konferenční ligy vše jinak. Ačkoli si nikdo nezahraje královskou Ligu Mistrů, i tak je možné, že za týden budeme slavit všechny čtyři týmy ve skupinách evropských lig.

Ani se tomu nechce věřit. Letošní ročník Evropské ligy a Evropské konferenční ligy přeje českým týmům. Vždy jsou tu nějaká ale, ale i přesto se českým klubům začíná dařit a to je v tuto chvíli velmi důležité. Každé jejich vítězství je totiž velice důležitým v bodovém koeficientu pro další sezóny. Hvězda pomalu klesá a proto je tak důležité, aby si skupiny zahrály všechny čtyři kluby.

Sparta Praha

Sparta se teď může plně soustředit na ligu, protože skupinu Evropské ligy má jistou. Po vyřazení Rapidu Vídeň, který ji posunul do dalšího kola, narazila na královské Monaco. To Sparťanům ukázalo velikost tohoto klubu a a poslalo je do skupiny EL. Navzdory tomu, že Sparta přišla o Ligu Mistrů si však nemusí zoufat. Může se soustředit na ligu a teď už bude jen čekat, koho jí los přidělí.

Slavia Praha

Slavii potkal stejný osud jako Spartu. V kvalifikaci o Ligu Mistrů nedokázala porazit maďarský Ferencváros a čekalo jí předkolo EL. Tam na ní čekala polské Legia. Ve včerejším zápase však dvakrát dotahovala ztrátu a nakonec remizovala 2:2. Aby to nebylo vše, útočník Jan Kuchta měl v po zápase v kabině kritický exces směrem k trenérskému štábu. Po nepovedeném zápase tak musí Slávisté řešit i tento prohřešek.

Vzhledem k tomu, že ji čeká za týden odveta v Polsku a k tomu musí vyřešit situaci okolo Kuchty, bude to mít Slavia ze všech týmů nejtěžší, protože se nechala příliš rozptýlit. Na vrácení sebevědomí a hlavně hladu po pohárech má trenér Trpišovský týden a rozhodně mu není co závidět. Vzepření nejlepšího střelce minulé sezóny je zcela zbytečná nepříjemnost.

Viktoria Plzeň

Další z českých zástupců, první ale, který od začátku bojoval o novou Evropskou konferenční ligu. Poté, co Viktorka přejela Dynamo Brest a až nelidsky se trápila s TNS, týmem z Walesu, se utkala s CSKA Sofia, kterou včera porazila 2:0 a ukázala tak posun dopředu. Za týden jí čeká nejtěžší úkol a to znovu zvítězit a potvrdit tak kvality, které ji dostanou do skupiny.

FK Jablonec

Poslední český zástupce v evropských pohárech. Jablonec se utkal také o Evropskou Ligu, ale Celtic ukázal, že tam nepatří. V dvojzápase dostal 7:2 a šlo se na Evropskou konferenční ligu. Zde došlo na jednostranný souboj bratrů. „Bratia“ zo Žiliny si přijeli pro težký nášup 5:1 a tudiž, pokud se nic zvláštního nestane, bude Jablonec ve skupině. Ten je totiž svému postupu do skupiny ze všech tří nejblíže.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama