Reklama
Loading...
Reklama

Slávistický boj o základní skupinu Evropské ligy nezačal ideálně stejně jako nakonec neúspěšné předkolo Ligy mistrů. Domácí remíza jí nevytvořila komfortní pozici do odvety a stále si musí pokládat řadu otázek. V zápase s polskou Legií Varšava jsme opět mohli vidět rysy mistrovské kocoviny. Pokud se z ní “sešívaní” včas neproberou, mohou se dostavit velmi bolestivé následky.

 

Trenér Jindřich Trpišovský zažívá patrně nejtěžší období od svého příchodu ze Slovanu Liberec. Po zisku tří mistrovských titulů se stal nedotknutelným, ale jak dlouho mu tato pozice ještě vydrží? Postup do Ligy mistrů měl být dalším důkazem slávistické dominance v rámci českého fotbalu. Teď si však musí na tuto soutěž znovu minimálně rok počkat a neexistuje prostor pro další klopýtnutí. V Edenu si také musí přiznat, že na některé důležité otázky nenašli slávisté včas jasnou odpověď.

Ondřej Kolář měl v minulých sezonách neotřesitelnou pozici na postu brankářské jedničky a obstál v několika těžkých zkouškách v pohárové Evropě. Jak jsem však již zmiňoval, Slavia zažívá pomalé probuzení po mistrovských oslavách. U současné brankářské jedničky je to nejpatrnější. Vše začalo minelou v zápase předkola Ligy mistrů v Budapešti a vedoucí gól Legie Varšava v prvním zápase play-off Evropské ligy jen potvrdil zmizení loňského Ondřeje Koláře, který byl synonymem slova sebevědomí.

V jarní části minulé sezony a v následné letní přestávce přišla několikrát na přetřes otázka, zda nenastal čas jeho odchodu do zahraničí za další fotbalovou výzvou. Vše pochopitelně umocnil příchod Aleše Mandouse ze Sigmy Olomouc. S nímž se do budoucna počítá jako s brankářskou jedničkou. Vzhledem k tomu, jaké ambice Slavia má, však nelze tuto otázku řešit “za pochodu”. Stačí si jen vzpomenout na nešťastné léto 2009. O post jedničky se měli přetahovat tehdejší mladý talent Jan Hanuš a fanoušky milovaný čaroděj Martin Vaniak. První jmenovaný zasáhl do osudového zápasu s moldavským Tiraspolem, který skončil pro slávisty návalem smutku.

Na post prvního brankáře Jan Hanuš nikdy nedosáhl a Slavia následně prožívala jedno z nejsmutnějších období své historie. Český mistr musí přijít s jasným řešením a odchod Ondřeje Koláře v jistém ohledu mluví jako jediné možné. Vzhledem k neúspěchu v boji o Ligu mistrů je dost možný Kolářův transfer “pod cenou”. Na vedlejší kolej však musí v Edenu postavit finanční otázku a přílišnou roli by neměl hrát ani konečný výsledek bitvy o Evropskou ligu. Jasné vyřešení otázky brankářské jedničky nemusí být na první pohled tak výnosné, ale Slavii se může v budoucnu vrátit.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Ticho na lince Slavia – West Ham? Brzy skončí, tvrdí zdroj zevnitř
  • Příchod Krmenčíka může být drahým špásem
  • Reklama