Reklama
Loading...
Reklama

Slovenský fotbalový kouzelník Miroslav Stoch (31) je po opuštění polské Zaglebie Lubin volným hráčem. Bývalý hráč Slavie se aktuálně dává do kondice v Praze v tamním Motorletu, celku z ČFL. Ten vede ex-trenér sešívaných Martin Poustka, jenž “Miňa” a jeho přístup vychvaluje. Je šance, že se vrátí do Fortuna ligy?

Miňo s námi trénuje od 13. července, chodí na všechny tréninky, je to pro nás ohromné plus. Ale hrát za nás nebude, i když bych si to přál, byl by ohromný přínos,“ říká Poustka v rozhovoru pro sport.cz.

Stoch po odchodu z Edenu, kde strávil dvě velmi úspěšné sezóny, fotbalově strádá. Ze Slavie zamířil do řeckého PAOKu Soluň, kde se ovšem moc neohřál. Sporadická účast v zápasech vedla k předčasnému ukončení angažmá a rozvázání smlouvy.

Bývalý slovenský reprezentant poté strávil dlouhý čas bez soutěžního zápasu, než se domluvil loni na podzim s polským celkem. Za Lubin ale odehrál jen devět zápasů. Nyní je opět volným hráčem a trénuje v třetiligovém Motorletu.

Miňův agent Milan Lednický využil přátelských vztahů v našem klubu a požádal nás, zda by u nás nemohl trénovat. Nabídky nějaké určitě má, zvažuje možné destinace,” dodává Poustka.

Poslední soutěžní zápas odehrál Stoch v dubnu. / Zdroj: zaglebia.com

I přesto, že by si to celý klub přál, v Motorletu Slovák nezůstane. Poustka a spol. mu pomáhají se dostat zpátky do kondice. Jelikož není vázán smlouvou v žádném klubu, nemusí řešit přestupový deadline a upsat se novému týmu může i po jeho uplynutí.

Návrat do Fortuna ligy?

Stoch si ve své kariéře prošel už mnoha destinacemi. Vlaječku vztyčil například v Chelsea, Fenerbahce či Twente. Existuje možnost, že by se vrátil do nejvyšší české soutěže? Podle Poustky rozhodně ano.

 „Ve Slavii ho sice dobře znají, ale klub má momentálně dost hráčů. Potřeba udělat takovou posilu v klubu není. Ale pokud se podívám napříč ligou, tak pro Jablonec nebo Liberec by mohl být zajímavý. Jablonec čeká pohárová Evropa, Liberci by se jeho zkušenost hodila,“ myslí si kouč Motorletu, dodává však, že žádné konkrétní informace nemá.

Možnost příchodu do Slovanu se ale vyloženě nabízí. Pokud by klub měl na vyplácení pravděpodobně vysoké mzdy, kterou Stoch bude požadovat, nemělo by vedení u Nisy váhat.

Zkušenosti, které by mohla slovenská hvězda přinést do nesehraného kádru, jsou k nezaplacení. Typologicky by navíc měl přesně zapadnout do koncepce nového trenéra Luboše Kozla.

Spojení “Miňo” a Liberec je v tuto chvíli ovšem jen teoretickou spekulací, které zatím nemá reálné podklady. Budoucnost Stocha se ale vyřeší nejspíše velmi brzy.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama