Zahraničí, Anglie

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Podepsat a čau! Simu čeká po přestupu Championship

Autor: David Joch

Zdroj fotografie: AMA/Getty Images

V Anglii je dnes fanoušky milovaný “Deadline day”. Mezi všemi možnými přestupy na ostrovech se dotahuje i ten Abdallaha Simy. Není žádným tajemstvím, že dvacetiletý Senegalec dnes opustí Eden a podepíše smlouvu v Brightonu. Podle britských médií si ovšem v jeho dresu Premier League jen tak nezakope. Měl by totiž obratem zamířit na hostování do Stoke, které působí o ligu níž, v Championship.

Simu tak čeká opravdu ryzí způsob aklimatizace na ostrovní kopanou. Fotbalový klub ve Stoke byl založen v roce 1863 a je tím pádem druhým nejstarším profesionálním klubem na světě.

Slávistickou kometu rozhodně nečeká nic lehkého. Championship je považována za jednu z nejvyrovnanějších a nejtěžších soutěží vůbec. “The Potters” do ní spadli z Premier League před třemi lety. V nové sezóně se po pěti odehraných kolech drží s 10 body v průběžné první pětce.

Sima Arsenal

Abdallah Sima v souboji proti stoperovi Arsenalu Gabrielovi / Zdroj: PA

V mužstvu trenéra Michaela O’Neilla by mohl mít Sima od začátku možného parťáka. Působí zde totiž už jeden hráč zapůjčený z Brightonu, je jím 21letý norský obránce Leo Ostigard.

Pokud se útočníkovi Slavie bude dařit, je samozřejmě možné, že si jej Brighton stáhne v zimě zpátky. To by však bylo hodně optimistické vyústění. Musí se přihlédnout na to, že přizpůsobit se ostrovnímu fotbalu není nic jednoduchého a v Anglii pohořelo už mnoho velkých talentů. Proto se dá očekávat, že Simu spíše čeká kompletní sezóna v Championship.

Na druhou stranu se zaslouží lehce parafrázovat legendární hlášku Andyho Graye: Pokud to Sima zvládne za chladných deštivých nocí ve Stoke, zvládne to už všude.