Český fotbal, Zahraničí

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Krach v boji o LM i EL! Teď Slavii zbývá vyhrát Konferenční ligu

Autor: Michael Skudrzyk

Zdroj fotografie: Vlastimil Vacek

KOMENTÁŘ | Po třech fenomenální sezonách, ve kterých Slavia dvakrát postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy a jednou do základní skupiny Ligy mistrů, přišlo obrovské zklamání. Letošním cílem sešívaných byl návrat do milionářské soutěže. Nepovedlo se jim ale postoupit ani do EL.

Dominantní český klub vypadl se dvěma soupeři z výrazně horších lig, než je česká a jejichž kádry jsou objektivně méně kvalitní než slávistický. Ve 3. předkole s Ferencvárosem se Slavia individuálními chybami v prvním zápase a neefektivitou ve druhém vyřadila prakticky sama. Klíčovým faktorem neúspěchu mohla být i absence Ondřeje Kúdely, kvůli které obrana ztratila jistotu.

Ani v předkole EL Slavia rozhodně nebyla herně horším týmem. Legia však byla v prvním zápase neuvěřitelně efektivní a ze dvou střel na bránu vstřelila dvě branky. V odvetě sešívaní i přes oslabení dlouho drželi nadějný výsledek a dostávali se do zajímavých příležitostí. Přesto se nakonec vyloučeni Tomáš Holeše na úplném začátku zápasu ukázalo jako rozhodující. Proti vršovickému klubu se ve dvou smolných předkolech otočilo téměř vše.

O tom, jestli bude sezona úspěšná se v případě předních českých klubů rozhoduje už na jejím začátku v předkolech. V nich Slavia propadla. Aby ještě sezonu zachránila a mohla považovat za úspěšnou, tak ji zbývá poslední možnost. Stát se prvním vítězem v historii nově vzniklé Evropské konferenční ligy.