Český fotbal, První liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Exotické posilování Teplic. Na Stínadlech vítají dva zahraniční útočníky

Autor: David Joch

Zdroj fotografie: AS Peru

Na Stínadlech se s posilováním ještě nepřestalo. Dva dny před koncem přestupového období představil sportovní ředitel klubu Rudolf Řepka dvě nové akvizice, které přichází ze zahraničí. Prvním je peruánský útočník Matías Succar (22), druhým pak francouzský křídelník Amadou Diallo (27).

Succar zamířil do Teplic ze stejné adresy jako Mads Emil Madsen do Slavie, z rakouského LASKu Linz. Do Evropy se přesunul letos v lednu z peruánské nejvyšší ligy, kde si v 68 utkáních zapsal 19 branek a 6 asistencí.

Linz jej poslal po příchodu na zkušenou do druholigového FC Juniors. Za svůj kmenový klub naskočil pouze na minutku v srpnovém kvalifikačním zápase Evropské konferenční ligy proti Vojvodině Novy Sad.

Teprve dvaadvacetiletý hroťák by měl pomoct teplickému mužstvu s gólovou kadencí. Succar má jak peruánské, tak i libanonské občanství. Na Stínadlech podepsal roční hostování s následnou možností opce.

Jde o talentovaného útočníka, který už se zabydlel v Evropě a měl by u nás prokázat své schopnosti,” věří Rudolf Řepka.

Succar je velkým obdivovatelem slavného útočníka Claudia Pizzara. / Zdroj: FC Juniors

Odchovanec Monaka

Jako volný hráč se k týmu připojil Francouz Diallo. V mládeži působil v Monaku, kde později nastupoval i v B-týmu. Z knížecího klubu zamířil do belgické Proximus League, ve které hájil dres, dnes již prvoligového, Cercle Bruggy.

Následovaly dvě sezóny strávené v pařížském klubu Red Star FC, kde odehrál 28 zápasů s bilancí 6 branek a jedna asistence. Posledním Diallovým působištěm byl ázerbajdžánský klub Sabah Baku.

Stejně jako Succar i Diallo má dvojí občanství – francouzské a guinejské. V reprezentaci západoafrického státu odehrál několik zápasů v kategorii U23. Kvůli covidovým opatřením se k teplickému mužstvu připojí až v následujících dnech.

V Ázerbájdžánu strávil Diallo dva roky. / Zdroj: Sabah Baku

Na Stínadla přišlo v létě dohromady již devět nových hráčů. Zahraniční duo ovšem nemusí být posledním posílením.

Prioritou bylo přivést alespoň dvě posily, abychom zvýšili kvalitu našeho kádru, ale stále pracujeme a snažíme se dotáhnout ještě nějaký příchod. Uvidíme, jestli se nám to podaří do středečního konce přestupů,” prozradil sportovní ředitel Teplic.