Český fotbal, První liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Kdo bude jedničkou mezi slávistickými útočníky?

Autor: Jan Klásek

Zdroj fotografie: Twitter.com/slaviaofficial

Během reprezentační přestávky se Slavia snaží zeštíhlit svou marodku, která měla na začátku sezony až příliš pestré složení a jednalo se patrně o jeden z důvodu nesplnění snu týmu trenéra Trpišovského o účasti v Lize mistrů. Hořkost z tohoto nezdaru pochopitelně umocnil nepovedený dvojzápas s polskou Legií Varšava a nyní má Slavia vše napravit v Konfederačním poháru. Díky různým okolnostem však Slavia dnes ani neví, kdo je jejím útočníkem číslo jedna.

V zápase s Baníkem Sokolov se fanoušci “sešívaných” celkem osmkrát radovali z gólu, přičemž největší podíl na tomto čísla měla jedna letní posila a někdejší útočník Plzně Michael Krmenčík. Během prvního poločasu nastřílel hattrick a po svém příchodu do Slavie a zdravotních patáliích zažil první skutečnou gólovou radost. Všichni doufají, že na tento zápas naváže i v “áčku”. Všichni si však musí být vědomi toho, že vzhledem k neúspěchu v boji o Ligu mistrů se jeho hostování z Brugg patrně nepromění v přestup.

Úspěšně sehrál roli nahrávače další útočník z A-týmu Jan Kuchta. Z nejvyšší soutěže ho známe jako hrotového útočníka, ale návrat absolvoval na pozici podhrota. Michael Krmenčík si spolupráci s ním pochvaloval a podle vlastních slov by chtěl na tento zápas navázat. V Kuchtově případě se však dají očekávat ještě větší nároky. Fanoušci ho stále vidí jako nejlepšího ligového střelce minulé sezony. V jeho případě se však dostavilo také zklamání z neuskutečněného přestupu do anglického Stoke FC a o vztazích s trenérským štábem se nemluví jako o ideálních.

Máme zde však také další členy slávistického útočného sboru. Díky zraněním výše zmíněných získal post jedničky mezi slávistickými útočníky nejstarší z nich Stanislav Tecl. Ten si svými výkony vysloužil pozvánku do reprezentace a patrně si také upevnil pozici jednoho z miláčků slávistických fanoušků. Stejně jako on má čtyři slávistické tituly Mick van Buren. V jeho případě se nakonec neuskutečnil přestup do Slovanu Bratislava a i on tak bude bojovat o své místo na slunci.

Za normálních okolností by měla Slavia patrně pozici jedničky mezi útočníky dávno vyřešenou, ale dosavadní okolnosti této sezony to neumožnily. Zápas slávistické rezervy se Sokolovem dal naději k nalezení odpovědi na tuto otázku.