Slovenský futbal, Prvá liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

To je posila! „Indonéský Messi“ rozpoutal na Slovensku šílenství

Autor: David Joch

Zdroj fotografie: Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Víc než zajímavou posilu přivádí do slovenské Fortuna ligy Senica. Mužstvo vedené českým trenérem Pavlem Šustrem posílí Egy Maulana Vikri, 21letý ofenzivní záložník z Indonésie. Tento fotbalista byl před čtyřmi lety zařazen britským deníkem Guardian mezi 60 největších talentů ročníku 2000 a ne nadarmo se mu doma říká “indonéský Messi.”

Egy je v Indonésii mediální hvězdou. Zprávy o jeho příchodu do Senice rozpoutaly na sociálních sítích hotové šílenství. Klubový Instagram vystřelil raketovou rychlostí nahoru a během pár hodin přeskočil v počtu sledujících postupně Spartak, Žilinu i Slovan Bratislava. Za chvíli nejspíše vystřídá na prvním místě i Dunajskou Stredu.

V Indonésii se o něm hodně mluví, takže nás z této země začíná sledovat spousta lidí. Dokonce tam vzniklo několik fanouškovských stránek Senice, kde se nám tvoří fanklub,“ komentoval poprask pro šport.sk sportovní ředitel David Balda.

Indonéský talent přichází jako volný hráč z Lechie Gdaňsk. Na Slovensku podepsal kontrakt na dva a půl roku s tím, že pokud nebude pravidelně nastupovat, má povolení Senici opustit.

Maulana Vikri poprvé zaujal fotbalové agenty v roce 2017 v dresu týmu Indonésie do U19 na prestižním turnaji Toulon, kde dříve získali cenu nejlepšího hráče například Cristiano Ronaldo nebo Zinedine Zidane. A přesně toho stejného ocenění se dočkal i Vikri.

Egy

Zdroj: Lechia Gdansk

Po turnaji ho zvala na zkoušky půlka Evropy. Nad mládežemi Benficy či Ajaxu ovšem paradoxně zvítězila polská Lechia Gdaňsk, která jej vzala i bez testů.

Asijská hvězda

Přezdívku ‘indonéský Messi’ má i kvůli tomu, že je levák a hraje na pozici desítky nebo křídla, které to bere dost do středu hrací plochy. Levou nohou má krátký dribling a dobrou myšlenku. Věřím, že bude i ‘senickým Messim’,“ vysvětlil s úsměvem Balda.

Senica ví, že ve Vikrim má nejen talentovaného fotbalistu, který jí může pomoct ve Fortuna lize k lepším výsledkům ale i k větší mediální pozornosti. Asie ho miluje a hráče samotného sponzoruje Rakuten Sports, jenž je jedním z hlavních partnerů španělské Barcelony.

Fotbalový klub z města sídlícího nedaleko českých hranic tak čeká zvýšený zájem. Nová akvizice jistě přivede diváky na stadiony. No a taky početnou skupinu fanoušků z Indonésie k internetovým přenosům Fortuna ligy.