Reklama
Loading...
Reklama

Baníku se rýsuje první posila. David Lischka (23), odchovanec ostravské akademie, patří podle informací Deníku k přestupovým cílům vedení slezského celku. Mladý obránce již nemá na Letné místo a s jeho odchodem se počítá. Nutně to však neznamená návrat do Ostravy. O sparťanského stopera se totiž zajímá i Wisla Krakow.

Lischka se vrátil po operaci srdce a znovu se pral o svou šanci na Letné. Ani na druhý pokus se ale nedokázal prosadit, na podzim zasáhl do pouhých pěti ligových utkání.

Sparta už s ním nadále nepočítá, čehož chce Baník využít a svého odchovance přivést zpátky. Ostravské vedení totiž musí kalkulovat s možným odchodem Patrizia Stronatiho, o kterého opět usiluje maďarský Puskás.

Téměř jisté už jsou odchody Daniela Holzera a Ondřeje Šašinky do Slovácka. Řeší se pak ještě Martin Fillo či Nemanja Kuzmanovič. Kromě Lischky zajímá vedení Baníku i mladíci Tomáš Ostrák (21) a Christ Tiéhi (22) či střelec David Puškáč (28).

Lischka přišel na do Sparty v létě 2019 z Jablonce. / Zdroj: Sparta Praha

Atraktivní laso z Polska

K návratu do Ostravy ale nemusí v případě sparťanského stopera vůbec dojít. Lischkovu situaci sonduje i Wisla Krakow. Vedení věhlasného polského celku tvoří kádr, který má navrátit klubu zašlou slávu.

V krakowském mužstvu již sezónu působí další bývalý baníkovec – Michal Frydrych. K němu se čerstvě přidal útočník Slovácka Jan Kliment a otěže celého soukolí by měl podle všeho převzít vyhozený plzeňský kouč Adrián Gul’a.

Jestli si Lischka vybere staré známé prostředí nebo zvolí atraktivně vypadající laso ze zahraničí, se rozhodne v nejbližších týdnech.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama