Reklama
Loading...
Reklama

Avizovaný odchod nejlepšího střelce Slovácka do polské Ekstraklasy je hotov. Jan Kliment (27) dnes jako volný hráč podepsal tříletou smlouvu ve Wisle Krakow, kde má pomoct věhlasnému klubu vrátit se zpět na vrchol. Během roku a půl v Uherském Hradišti restartoval svoji kariéru a znovu se vydává do zahraničí.

Ani vylepšená nabídka smlouvy a ani lákadlo ve formě evropských pohárů nepřinutilo Klimenta si rozmyslet své zaječí úmysly. Probuzený střelec podle očekávání zamířil do Krakowa, o jehož zájmu se vědělo už pár týdnů.

Rodáka z Jihlavy polilo slovácké slunce a trenér Martin Svědík živou vodou. V letošní sezóně nasázel 10 branek, ke kterým přidal pět asistencí, díky čemuž zaujal jak zahraniční kluby, tak třeba i letenskou Spartu.

Wisla je historicky úspěšný polský klub, který však nezažívá radostnou současnost. V tomto ročníku skončil až na 13. místě, evropské poháry si vyzkoušel naposledy v roce 2012.

Kliment nebude jediným českým fotbalistou v týmu. Od září 2020 zde působí ex-slávistický obránce Michal Frydrych, který svými výkony zamotal hlavu i mistru Ekstraklasy, Legii Varšava. Ta se na něj měla nedávno doptávat, vedení Wisly však rázně jeho odchod odmítlo. Útočník Slovácka tak bude mít adaptaci o něco jednodušší.

Úkol pro Slovácko

Odchodem Klimenta ovšem vzniká obrovská díra v kádru letošního překvapení Fortuna ligy. Uherskohradišťský klub přichází o jasnou útočnou jedničku. V týmu teď zbývá obr z Curacaa Rigino Cicilia (26), který ale doteď dostatečně nepřesvědčil.

Slovácko - Baník
Výhra Slovácka v Ostravě. / Zdroj: 1. FC Slovácko

Druhou volbou je pak Václav Jurečka (26), který častokrát nastupoval z pozice žolíka a v 27 zápasech, do kterých naskočil, dokázal 7x dostat míč do sítě.

Dá se tedy předpokládat, že vedení Slovácka bude v nebližší době hledat gólovou posilu, která jasně zaujme místo klasické devítky. Mluví se o návratu Ondřeje Šašinky z Baníku Ostrava, který ale za sebou má velmi nepovedenou sezónu.

Svědíkův kádr obsahuje ještě mladíky Filipa Kubalu (21), Michala Tomiče (22) a Timura Melekestseva (19). Ani u nejednoho se však nedá počítat jako s adekvátní náhradou Klimenta.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama