Reklama
Loading...
Reklama

Lvíče je zpátky na nohách a usilovně řve o pozornost. Jan Kliment dosáhl ve Slovácku za necelý rok a půl úspěšného restartu. Co však dál? Nejlepšímu střelci klubu z Uherského Hradiště v létě končí smlouva a je na čase, aby začal přemýšlet, v jakém dresu chce střílet branky v příští sezóně. Logicky se nabízí tři cesty, kterými se kroky 27letého útočníka mohou vydat.

Kliment přišel do Slovácka v lednu minulého roku, do správného rozpoložení se mu však podařilo dostat až v půlce letošního ročníku. V prvních třech zápasech jarní části nasázel čtyři branky a od té doby jde výkonnostně nahoru.

Na svém kontě má aktuálně, kromě dvou asistencí, 10 ligových branek z 27 zápasů, což jej řadí k top střelcům soutěže. Další tři pak přidal v MOL Cupu.

Jedno z pražských „S“

Prvním z možných scénářů, co bude dále s Klimentem, je přestup v rámci Fortuna ligy. Díky aktuální pozici a síle Slovácka nedává smysl, aby přecházel do týmů jako Liberec či Jablonec. Ale pražská „S“… to už je jiná káva.

Zdroj: Vít Šimánek/ČTK

Podle informací Deníku Sport již vedení Sparty samotného Klimenta kontaktovalo a začalo to prvotní oťukávání. Na kolik by se ovšem hodil forvard Slovácka do kompozice Pavla Vrby, je otázkou.

Bývalý hráč Stuttgartu chodí často do středního pásma, nabízí se při přechodu do útoku. Druhou alternativou pro útok letenských je pak podle spekulací Michael Krmenčík, který trenéra Vrbu velmi dobře zná z Plzně. Reprezentační útočník je spíše zakončovatel do vápna, čímž by mohl vyhovovat více i stylu, kterým se aktuálně tým Sparty prezentuje.

Klimentův styl by však typologicky mohl pasovat do hry Jindřicha Trpišovského. Slavia se o něj sice zatím žádným způsobem nepřihlásila ale co není, může brzo být. Do kombinačního ofezivního víru sešívaných by útočník jako Kliment mohl zapadnout jako skvělý dílek skládačky.

Znovu zahraničí

Další možností je to, že se nejlepší střelec EURA U21 z roku 2015, odhodlá k návratu do zahraničí. Martin Svědík ho polil živou vodou a s tím, že mu v létě končí smlouva, nemá svázané ruce, což může zaujmout právě kluby ze zahraničí.

Dříve působil v německém Stuttgartu a dánském Brøndby IF, které aktuálně bojuje o titul s, slávistickým fanouškům dobře známým, Midtjyllandem. A právě kluby podobného rázu by mohly po probuzeném Klimentovi sáhnout.

V lednu prohlásil v rozhovoru pro portál gol.cz, že do Stuttgartu by šel znovu. / Zdroj: Reuters

Prodloužení smlouvy

Posledním scénářem je to, že se rozhodne v Uherském Hradišti prodloužit smlouvu. V závěru probíhající sezóny se bude moravský klub rvát o možnost vrátit do regionu evropské poháry. Pokud se to povede, jistě to pomůže zvýšit šance vedení Slovácka na udržení svého nejgólovějšího hráče v týmu.

Každé ze zmiňovaných možností má své určité výhody. Jisté tak není zatím vůbec nic kromě toho, že okolo Klimenta bude v létě hodně horko.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama