Reklama
Loading...
Reklama

Sobotní remízou s Bohemians (1:1) si Slovácko zajistilo účast v nově vzniklé Konferenční lize. Klub z Uherského Hradiště však musí řešit, s jakým kádrem do evropských pohárů půjde. Na odchodu je útočník Jan Kliment i obránce Stanislav Hofmann, mluví se o zájmu z ciziny o středopolařské duo Marek Havlík a Lukáš Sadílek. Právě pozici středního záložníka by mohl zaujat slovácký odchovanec působící ve Spartě Michal Trávník.

Že Slovácko má velký zájem na získání záložníka letenských potvrdil manažer týmu Veliče Šumulikoski.

“O Michala stojíme. Můžeme si pomoct oboustranně. Je ještě mladý (27 let), může u nás odehrát rok a půl a pak se ještě prodat,“ prohlásil v rozhovoru pro iDnes.

Oboustranná prospěšnost tohoto transferu se opravdu nabízí. Trávník dříve válel v Jablonci, ve kterém se vyprofiloval k nejlepším hráčům tuzemské ligy. Přechod do Sparty mu však nevyšel a během dvouročního působení na Letné se nedokázal prosadit.

Návrat ke kořenům a hlavně trenér Martin Svědík může ovšem rodákovi z jihomoravských Mutěnic vlít krev do žil. Úspěšný restart kariéry si na Slovácku zařídil Jan Kliment a odchovanci Milan Petržela a Michal Kadlec jsou i přes svůj vyšší věk jako polití živou vodou.

Michal Trávník
Trávník v dresu Sparty doteď nevstřelil jediný gól. / Zdroj: Vlastimil Vacek, Právo

Kus za kus. Zůstane Svědík?

Zájem přivést Trávníka nahrává scénáři, ve kterém odejde minimálně jeden z dvojice Sadílek-Havlík. Na šikovné záložníky a velké kamarády se poptávají kluby ze zahraničí.

„Sáďa by to chtěl venku zkusit, něco mu hledáme,“ prozradil v nedávném rozhovoru pro iSport agent Michal Nehoda.

Sadílek by měl podle spekulací figurovat i seznamu potenciálních posil Slavie. Jak se ovšem zdá, sám upřednostňuje zahraniční zkušenost.

„On i Havlík mají od Petra Pojezného (ředitele klubu) příslib, že je uvolní. A Petr plní, co slíbí,“ řekl dále otec Michala, Zdeněk Nehoda.

Lukáš Sadílek
Sadílek je aktuálně s devíti asistencemi nejlepším nahrávačem Fortuna ligy. / Zdroj: Vlastimil Vacek, Právo

Havlík by však neměl na přestupu trvat tolik jako jeho parťák a je tak šance, že ve Svědíkově kádru setrvá. Otazník však visí i nad samotným lodivodem mužstva, kterému jsou připisovány největší zásluhy za vzestup Slovácka.

„Je předčasné se o tom bavit. Chci dojet tuhle sezonu a pak se uvidí. Klub musí být na poháry po všech stránkách připravený. Bude to chtít maximální úsilí. Pro regionální mužstvo jako my, to nebude jednoduché,“ prohlásil Svědík po sobotním zápase s Bohemians.

Samotný klub věří, že ambiciózní trenér v Uherském Hradišti ještě chvíli zůstane a povede ho vstříc Konferenční lize. Do evropské soutěže ale nutně potřebuje kádr posílit a právě návrat Trávníka je logickým řešením.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama