Reklama
Loading...
Reklama

V Polsku není ještě ani rok a už může měnit adresu. Michal Frydrych během jediné sezóny v dresu Wisly Krakow zapůsobil a našel si spousty fanoušků. Mezi ně patří podle serveru Meczyki.pl i vedení Legie Varšava, která má zájem jednatřicetiletého stopera přivést do svých řad. Na odpověď klubu z Krakowa se však nečekalo dlouho.

Jaroslav Krolewski, spolumajitel Wisly na svém Twitteru vyslal do Varšavy jasný vzkaz. Frydrych nikam nepůjde.

Proč tak rázná odpověď? Jde o jedny z největších rivalů v polském fotbalovém prostředí. Mezi Wislou a Legií se přímé přestupy netolerují, minimálně od fanoušků krakowské strany.

Dříve byly transfery mezi těmito dvěma kluby naprosto zapovězené. V novodobé historii k několika došlo a vzbudily podobné emoce jako například v České republice ty mezi Spartou a Slavií.

Pohárové lákadlo

Jenže zatímco “armádní” celek se aktuálně opájí ligovým vítězstvím a kvalifikací do milionářské Ligy mistrů, Wisla měla dlouho potíže se v nejvyšší polské soutěži vůbec udržet. Evropské poháry neviděla už od roku 2012.

Frydrych
Frydrych se zaskvěl proti Legii akrobatickým zákrokem na brankové lajně, kterým sebral jasný gól Tomáši Pekhartovi. / Zdroj: Adam Jankowski

Špatné týmové výkony se však neprojevily na Frydrychovi, který předváděl spolehlivé defenzivní výkony a dokonce si v 24 zápasech připsal z pozice stopera tři branky a dvě asistence. Není tak divu, že se o jeho služby začaly zajímat další kluby Ekstraklasy.

Frydrych přestoupil ze Slavie do Wisly teprve v září 2020, kdy opouštěl sešívané po pětiletém působení. V Krakowu má podepsanou smlouvu do června 2023.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama