Reklama
Loading...
Reklama

Viktoria Plzeň neprožívá optimální období, které nedávno odskákal slovenský trenér Adrián Guľa. Dobré období neprožívá ani Zdeněk Ondrášek. Člen širšího kádru české reprezentace přicházel s velkou pompou ze zámořské MLS, kde sázel jednu branku za druhou v dresu Dallasu, ale ze sestavy se v průběhu sezóny vytratil. Kam povedou jeho kroky dále? Vrátí se na místo činu, kde nakopl svojí kariéru?

Viktoria Plzeň neprožívá zrovna úspěšné chvíle a pověstná doba temnoty na hráče západočeského klubu dopadla v letošní sezóně. Velmi důležitý zápas čeká západočechy v Opavě, odkud si musí odvést minimálně remízu, aby se v létě mohli s novým trenérem Michalem Bílkem připravovat na evropské poháry. Jedno je jisté. Kádr Viktorie Plzeň bude čekat velký průvan. Mezi hráči se kterými se do další sezóny nepočítá má být i dvaatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek. Po úspěšném působení v zámořské MLS a výkonech za národní tým se odchovanec Českých Budějovic ocitl v Plzni, kde se od něj očekávalo mnohem více. Do karet setrvání Ondráška nehraje ani jeho finančně náročná smlouva.

Ondrášek začal slibně, ale rychle se ocitl v herním útlumu. Po sedmi zápasech již usedl na lavici náhradníků a momentálně nastupuje pouze z důvodu zranění Jeana-Davida Beauguela. Podle zdrojů serveru Isport.cz Viktoria zaplatila za ,,Kobru“ Dallasu 787 tisíc euro, v přepočtu 20 milionů korun. Je jen otázka, kam povedou cesty Zdeňka Ondráška dále. Podle několika zdrojů z Polska má opětovný zájem o Ondráškovi služby Wisla Krakow, kde působil před odchodem do USA.

69 zápasů, 21 branek. Taková je bilance českého útočníka v polské Ekstraklase. Známe prostředí by pro Zdeňka Ondráška mohlo být jisté vysvobození a nový impuls v jeho kariéře. Zajímavá alternativa by to mohla být i pro Wislu Krakow, která v uplynulé sezóně hrála o záchranu. Wisle nepomohl ani zkušený útočník Felicio Brown Forbes, který v sezóně zaznamenal pouze sedm branek. Zajímavá alternativa vrátit se domů by to mohla být i pro ženu Zdeňka Ondráška, která je polské národnosti.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama