Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama

Viktoria Plzeň neprožívá optimální období, které nedávno odskákal slovenský trenér Adrián Guľa. Dobré období neprožívá ani Zdeněk Ondrášek. Člen širšího kádru české reprezentace přicházel s velkou pompou ze zámořské MLS, kde sázel jednu branku za druhou v dresu Dallasu, ale ze sestavy se v průběhu sezóny vytratil. Kam povedou jeho kroky dále? Vrátí se na místo činu, kde nakopl svojí kariéru?

Viktoria Plzeň neprožívá zrovna úspěšné chvíle a pověstná doba temnoty na hráče západočeského klubu dopadla v letošní sezóně. Velmi důležitý zápas čeká západočechy v Opavě, odkud si musí odvést minimálně remízu, aby se v létě mohli s novým trenérem Michalem Bílkem připravovat na evropské poháry. Jedno je jisté. Kádr Viktorie Plzeň bude čekat velký průvan. Mezi hráči se kterými se do další sezóny nepočítá má být i dvaatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek. Po úspěšném působení v zámořské MLS a výkonech za národní tým se odchovanec Českých Budějovic ocitl v Plzni, kde se od něj očekávalo mnohem více. Do karet setrvání Ondráška nehraje ani jeho finančně náročná smlouva.

Ondrášek začal slibně, ale rychle se ocitl v herním útlumu. Po sedmi zápasech již usedl na lavici náhradníků a momentálně nastupuje pouze z důvodu zranění Jeana-Davida Beauguela. Podle zdrojů serveru Isport.cz Viktoria zaplatila za ,,Kobru” Dallasu 787 tisíc euro, v přepočtu 20 milionů korun. Je jen otázka, kam povedou cesty Zdeňka Ondráška dále. Podle několika zdrojů z Polska má opětovný zájem o Ondráškovi služby Wisla Krakow, kde působil před odchodem do USA.

69 zápasů, 21 branek. Taková je bilance českého útočníka v polské Ekstraklase. Známe prostředí by pro Zdeňka Ondráška mohlo být jisté vysvobození a nový impuls v jeho kariéře. Zajímavá alternativa by to mohla být i pro Wislu Krakow, která v uplynulé sezóně hrála o záchranu. Wisle nepomohl ani zkušený útočník Felicio Brown Forbes, který v sezóně zaznamenal pouze sedm branek. Zajímavá alternativa vrátit se domů by to mohla být i pro ženu Zdeňka Ondráška, která je polské národnosti.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama