Reklama
Loading...
Reklama

Bývalý český reprezentant Jakub Jugas (29) přicházel do Slavie jako opora defenzivních řad Zlína, jenže s příchodem trenéra Jindřicha Trpišovského ztratil odchovanec ševců v kádru pozici a od té doby střídá jedno hostování za druhým. V létě vyprší Jakubu Jugasovi v pražské Slavii smlouva. Kam jeho cesty povedou dále? Podle našich informací a informací polského serveru Sportowe Fakty se o bývalého hráče Brna nebo Příbrami zajímá dvanáctý celek polské Ekstraklasy Cracovia Krakow. 

Do Slavie přicházel jako horké zboží a odchází jako nechtěný. 30.6.2021 končí českému obránci smlouva s obhájcem titulu. Je téměř jisté, že Jakub Jugas nový kontrakt se Slavií Praha nepodepíše a bude se muset s agentem porozhlédnout po novém působišti. Kam povedou jeho další kroky? Do boje o zkušeného obránce se zařadila polská Cracovia Krakow. Dvanáctý celek Ekstraklasy se v nejvyšší soutěži zachránil pár kol před koncem a na nepovedenou sezónu by rádi zapomněli.

Klub, kde nastupuje hned čtveřice slovenských fotbalistů (Hroššo, Sipľak, Dimun, Vestenický) měl hráče již kontaktovat a případnému odchodu z České republiky brání již jen osobní záležitosti. O zkušeného fotbalistu, který má v nejvyšší soutěži odehráno přes 200 zápasů bude zájem i na domácí scéně. Podle neověřených informací se o setrvání hráče pokusí pod Ještědem, kde Jakub Jugas patří k oporám defenzivních řad a jeho příchodu by se trenér Pavel Hoftych nebránil.

Tomáš Vestenický oslavující branku v dresu Cracovie Krakow. Zdroj fotografie: Cracovia.pl

Atraktivnost vycházející z Polska

Velké stadiony, nadstandardní zázemí, skvělá fanouškovská kulisa a dostatek finančních prostředků. Polský fotbal roste rok od roku a stává se atraktivní destinací nejen pro Čechy a Slováky, kterých na soupiskách najdeme přes třicet.

“Musím přiznat, že tohle byl jeden z důvodů, proč jít do Polska. Já hraji fotbal pro lidi a všichni víme, jak to v Jablonci vypadá. Atmosféra je hodně komorní, dalo by se skoro říci, jak na vesnici. Je tam slyšet každé slovo. Chtěl jsem zkusit něco jiného, proto jsem zvolil Polsko. Musím říct, že jsem byl v šoku. Věděl jsem, že fanoušci jsou super, ale když jsem to zažil na vlastní kůži to… (přemýšlí) Když jsem dával první rozhovor, tak jsem říkal, že jsem sice překročil jedny hranice, ale přijde mi to jako krok do jiného světa, protože ten rozdíl ve stadionech a hlavně fanoušcích je obrovský. Když se mě někdo zeptá na rozdíl mezi českou a polskou ligou, tady vidím ten největší.,, Komentoval v našem magazínu své působení v Polsku Martin Pospíšil.

Fakt je ten, že polské kluby dost často nenajdeme v evropských pohárech, ale i zmiňované fakta nalákají do tuzemské ligy hráče jako je Jan Sýkora, Michal Frydrych nebo zmíněný Martin Pospíšil. Uvidíme, jak celá záležitost dopadne a zda i Jakub Jugas uslyší volání polského dobrodružství.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama