Reklama
Loading...
Reklama

KOMENTÁŘ | Podepisují se důležitá prodloužení, přicházejí slibné posily a chystají se odchody hráčů, co nepřesvědčili nebo spadli do průměru ligy. Na Letné to vzali od podlahy. Vedení Sparty v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým staví kádr, který má být konkurenceschopný v Evropě. A nutno říct, že zatím tak nově se skládající tým opravdu působí.

Když přišel Pavel Vrba v únoru do Sparty, dostal jasný úkol. Do roku a půl vrátit na Letnou milionářskou Ligu mistrů. Díky povedenému jaru má zkušený kouč šanci tuto podmínku splnit už na první dobrou. ALE! Jen se správně složeným kádrem.

Odchody

Začněme s odchody. Ty značí jasný postup – oddělit zrna od plev. Klub se rozloučil s dvojicí třicátníků Liborem Kozákem a Ondřejem Zahustelem. Rozhodnuto je samozřejmě i u Srdjana Plavšiče, který si na cestu do Edenu vyfasoval jasný vzkaz i od svých spoluhráčů.

Z Letné by se měl dále balit i Michal Trávník, o kterého vehementně stojí Slovácko, ve hře je však i přestup do zahraničí. Pokud si ale vybere návrat do Uherského Hradiště, mohl by si vzít taxík společně s brankářem Milanem Hečou, který také figuruje mezi potenciálními posilami trenéra Martina Svědíka.

Kozák opouští Letnou, vzpomínat však bude v dobrém. / Zdroj: Twitter AC Sparta Praha

Opustit tým má dále i David Lischka, naopak Matěj Hanousek si díky výkonu proti Plzni vymodlil další šanci. Svolení k hledání angažmá má i ghanský útočník Benjamin Tetteh, který působil v tureckém Malatyasporu a právě z této soutěže by o něj mohl být zájem.

Posily, co dávají smysl

A teď druhá strana mince, ta důležitější. Jak tým posilnit? Pro začátek prodloužení smlouvy Adama Hložka a uplatnění opce Dávida Hancka. Dvě naprosto klíčové postavy dnešní Sparty. 

Slovenský obránce přinesl do zadních řad konstruktivnost a jistotu, díky které se zvedly výkony i stagnujícího Ondřeje Čelůstky. U osmnáctiletého Hložka bylo již nějakou dobu známo, že se sám ještě na přestup do zahraničí necítí a na Letné ještě sezónu vydrží. Leda by na Euru vstřelil dva tři góly a přilétla by letenskému vedení na stůl neodmítnutelná nabídka.

Sparta
Adam Hložek, Bořek Dočkal a Dávid Hancko – základní osa dnešní Sparty. / Zdroj: Twitter AC Sparta Praha

Velkou důvěru budí ohlášené posily Sparty. Jakub Pešek je jedním z nejlepších českých křídel, navíc s dobrými čísly (6+6), který se na jaro vyhrál až do reprezentační formy a zaslouženě jede na evropský šampionát. Do toho jde o odchovance strahovské akademie a má ke klubu silný vztah.

Ještě dále ze severu pak přichází velmi slibná posila Casper Højer (26), která konečně vyřeší palčivý post levého obránce. Produktivní Dán s raketou v levé noze a vytříbenou technikou. A čísla? Tři branky a osm asistencí.

A další posily ještě přijdou. Prioritou pro Pavla Vrbu nadále zůstává opětovné spojení s Michaelem Krmenčíkem. Reprezentační útočník však letenskou kasu nevyjde zrovna levně. Podle všeho ale panuje na Spartě ohledně jeho příchodu pozitivní atmosféra. Otázkou je, co by čekalo dále Lukáše Juliše.

Lukáš Juliš
S příchodem Michaela Krmenčíka vyvstane otázka nad pozicí dvanáctigólového Lukáše Juliše. / Zdroj: Twitter AC Sparta Praha

Jak se tak zdá, tak nechce nechat náhodě sparťanské vedení ani post pravého obránce, kde naskakoval buď Tomáš Wiesner, Michal Sáček či Andreas Vindheim, když byl zdravý.

Wiesner ovšem na jaro ukázal, že je platnější spíše na křídle a Sáček prokazuje svoje kvality ve středu hřiště, kde odjakživa nastupoval. Pravý kraj obrany by mohl nově obsadit slovenský fotbalista Martin Koscelník, který by měl přijít stejně jako Pešek z Liberce. O jeho příchodu se podobně jako u Krmenčíka stále jedná.

Spartě se navíc vrací hráči z hostování. Dominik Holec zaujal během svého půlročního působení v polském Rakówu a zvýší konkurenci na postu brankáře. V Mladé Boleslavi zase na jaro řádil mladík Václav Drchal, kterého by ale stejně jako například Matěje Pulkraba mělo čekat opět hostování.

Dominik Holec
Holec v Rakówu udržel v 16 zápasech 8x čisté konto. / Zdroj: Twitter AC Sparta Praha

Změna filozofie zatím působí na pohled dobře a Sparta začíná vypadat jako celek, který skládá zajímavý a silný tým. Konstruktivní, slibné posily vzbuzují naděje, že pokud si vše dokáže rychle sednout, může se Letná možná dočkat i té vysněné Ligy mistrů. Potenciální soupeři určitě hratelní jsou.

Vše je ale zatím jen na papíře a hlavně na samotném začátku.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama