Reklama
Loading...
Reklama

Záložník Robert Hrubý je sice stále pod smlouvou v Baníku Ostrava, ale tuto sezonu strávil na ročním hostování v severočeském Jablonci. To bylo domluvené ještě před začátkem tohoto ročníku a již tehdy se objevily náznaky možného přetavení hostování v přestup.To se již brzy může stát realitou a splní se tak patrně přání všech zúčastněných. Skončí tak jedna z významných kapitol dosavadní kariéry slávistického odchovance a ten bude mít před sebou velkou výzvu.

Pražský rodák toho zažil s Baníkem skutečně hodně. Poprvé přetáhl přes hlavu jeho dres ještě na Bazalech. Objevil se tam jako hráč hostující ze Slavie na začátku roku 2016. Přišel tak v jednom z nejhorších období klubové historie a zažil smutný ročník zakončený sestupem z nejvyšší soutěže. V následujícím ročníku zažil krátkou epizodu na teplických Stínadlech, ale v zimě 2016 přišel znovu do tehdy druholigového Baníku. Tam se podílel na nejrychlejším možném návratu mezi domácí elitu, přičemž tak činil již jako jeho kmenový hráč.

V sezoně 2017-2018 zvládl společně s celým týmem náročnou hru nervů a Ostravští na poslední chvíli odvrátili další sestup. Následně se Baník dostal do klidnějších pater tabulky a jeho vedení mluvilo i o brzkém nahlédnutí do evropských pohárů. Toto přání se však zatím nenaplnilo. Posledním velkým zklamáním byl předčasný konec Luboše Kozla na pozici hlavního trenéra. Během jeho působení se mluvilo o špatných vztazích s některými hráči a Robert Hrubý byl podle všeho jedním z nich. Působení v Jablonci bral patrně jako určité vysvobození.

Baník zahájil tento ročník bídně a stále ho vidíme v šedi ligového průměru. Naopak v Jablonci můžeme sledovat jeden z vrcholů kariéry svérázného trenéra Petra Rady. Robert Hrubý jako jeden z elementů záložní řady pomohl k tomu, že se Jablonci dívá na záda například Viktoria Plzeň a na Střelnici stále živí naději na účast v předkole Ligy mistrů. Pracovitý záložník i přes platnou smlouvu v Baníku patrně celou dobu doufal v možnost setrvání na severu Čech. Tento scénář se podle všeho uskuteční a všichni věří ve šťastné navázání na současný scénář.

V Baníku již naopak řeší strategii pro lepší zítřky, jež by se podle jeho představitelů měly konat již v příštím ročníku. Ostravský tým musí řešit především útočnou fázi. Podle našich informací probíhají čilá jednání s brněnským útočníkem Antonínem Růskem. Vzhledem k tomu, že v Brně se v příštím ročníku nebude hrát nejvyšší soutěž, má baníkovské vedení patrně velkou šanci na získání autora pěti ligových branek v tomto ročníku. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia hledá náhrady. Upře se její zrak i na Ostravu?
  • Ondřej Smetana pokračuje v Baníku
  • Nové číslo magazínu – Češi a Slováci v ráji fotbalu
  • Reklama