Reklama
Loading...
Reklama

V sobotu se definitivně zatáhla opona za letošním ročníkem české nejvyšší fotbalové soutěže, přičemž takřka všechny odpovědi na zásadní ligové otázky byly fotbalové veřejnosti již dříve zodpovězeny. Bylo rozhodnuto o mistrovi i o sestupujících a nejatraktivnější tématem pro média tak byly slávistické oslavy mistrovského titulu, na něž dorazili i někdejší slávisté sledující nyní dění v týmu z pozice diváků. V posledním kole jsme však možná trochu překvapivě viděli jen dva zápasy, které skončily remízou.

Bodem ze hřiště soupeře se s nejvyšší soutěží minimálně na rok rozloučila Příbram díky remíze 2:2 na hřišti Teplic a remízou skončilo stejně jako v zahajovacím kole derby mezi Baníkem Ostrava a Karvinou. Tentokrát vstřelily oba týmy po jednom gólu. Karviná dohrávala sezonu jako tým, jenž se včas zbavil záchranářských starostí a Baník s vědomím, že opět nedokázal učinit potřebný herní progres. Díky tomu si na moravskoslezském pomezí opět pokládají řadu otázek.

Když začneme hledat odpověď na otázku, jaké byly největší baníkovské problémy, musíme se určitě zastavit na pozici hrotového útočníka. Nejvíce gólů totiž vstřelil záložník Dyjan Carlos De Azevedo a k pozici nejlepšího střelce mu stačilo jen jedenáct gólů. Z útočníků zaznamenal nejvíce gólů Tomáš Zajíc. Za celý ročník se však trefil jen osmkrát a tyto statistiky o pozici Baníku mnohé vypovídají. Už před ligovou derniérou s Karvinou tak určitě přicházely otázky, kdo by mohl nově rozdávat v příští sezoně fanouškům Baníku gólovou radost.

Již dříve se mluvilo o jednáních s útočníkem Zbrojovky Brno Antonínem Růskem. Ten nyní ještě stále vstřebává hořkost sestupu z nejvyšší soutěže. Díky sedmi gólům se stal v tomto ročníku nejlépe střílejícím útočníkem jihomoravského týmu. Vzhledem k tomu, že tento tradiční klub opouští nejvyšší soutěž, dá se předpokládat zájem mladého útočníka najít působiště v týmu z nejvyšší soutěže. 

Pod baníkovským drobnohledem se má nyní nacházet i David Puškáč z Bohemians Praha 1905. Ten se již více než dva roky snaží rozdávat radost v Ďolíčku. V právě skončeném ročníku však vstřelil pouze pět gólů. V porovnání s Antonínem Růskem však má mnohem více zkušeností, které před příchodem do pražských Vršovic sbíral ve svérázném regionu na moravskoslezském pomezí. Mohli jsme ho vidět v dresu Orlové, Karviné či Petřkovic. Před odchodem do Bohemians Praha 1905 hájil také dva roky dres největšího baníkovského rivala z Opavy. 

Pokud by se přestup jednoho z těchto hráčů do Ostravy opravdu uskutečnil, poznali by něco dosud nepoznaného. Baník bude mít před další sezonou znovu jako cíl opustit šeď ligového průměru. Pokud by se to skutečně mělo podařit nesmí si jeho vedení dovolit přílišné přestupové přehmaty.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Robert Hrubý se do Baníku nevrátí
  • Baník loví posily: Dravec z Bundesligy i slezský klenot blízko podpisu
  • <a
  • Fotbaloví hračičkové – NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama