Reklama
Loading...
Reklama

Ani letos to s Evropou nevyšlo a Baník se musel znovu spokojit s umístěním ve středu tabulky. Návrat do evropských pohárů byl velkým cílem vedení již pro tuto sezónu, pro tu další to tak jistě nebude jinak. Pro potenciální úspěch je však nutné kádr posilnit, na čemž už podle důvěryhodných zdrojů Žonglu ostravské vedení pilně pracuje. Velmi blízko podpisu mají být dvě vycházející hvězdy Tomáš Ostrák (21) a Christ Tiéhi (22).

Ofenzivní univerzál Ostrák je spojován hlavně s Plzní, která o něj má velký zájem. Ten nevyprchal ani s výměnou trenéra. Paradoxně ale právě příchod Michala Bílka může být hlavní příčinou, proč Viktorka ztratí šanci nadějného fotbalistu přivést. Přetlak ve středu hřiště a systém bez křídel nenabízí Ostrákovi jasnou pozici v základní sestavě.

Reprezentant do 21 let patří mezi nejlepší dribléry ligy, trápí ho však produktivita. V 26 zápasech vstřelil jediný gól. Umí ovšem do hry přinést obrovskou dynamiku, což názorně předvedl i na nedávném malém Euru.

Tomáš Ostrák
Ostrák vyčnívá svojí fotbalovou drzostí, kterou do něj dostalo německé angažmá. / Zdroj: gol.cz

Ostrák patří německému Kolínu, který v posledním kole Bundesligy bude bojovat o udržení v soutěži. Německý tým je však podle všeho otevřený prodeji českého talenta. Renomovaný server Transfermarkt odhaduje Ostrákovu cenu na zhruba 19,5 milionů korun, ta výsledná by ale mohla být o něco nižší.

Karvinský útočník začal s fotbalem ve Frýdku-Místku, odkud v 16 letech přestoupil přímo do Německa. Dospělý fotbal si poprvé zkusil loni na hostování v rakouském prvoligovém TSV Hartberg.

Francouzský klenot z Opavy

Druhým úlovkem Baníku má být defenzivní záložník sestupující Opavy Christ Tiéhi. Francouzský fotbalista přestoupil do slezského klubu teprve listopadu 2020 z Le Havre. Zaujmout stihl však okamžitě.

„Christ má obrovský potenciál. Je klidný na míči, má přehled i dobrou postavu a v neposlední řadě výborný charakter. Hodný kluk, ví, co chce. Jako správný profík zůstává dlouho na stadionu, je vidět, že je z fotbalové rodiny,“ chválil Tiéhiho Pavel Zavadil.

Christ Tiéhi Ostrava
Tiéhi patřil k mála pozitivům SFC v této sezóně. / Zdroj: Michal Beránek, Sport

O zájmu ze strany Baníku, a nejen z něj, se mluvilo už nějakou dobu. Moc dobře o ní věděl právě i Tiéhi a možnost přesunu do Ostravy nevyvrátil.

“Možné je všechno. Stále mám s Opavou smlouvu ještě na dva roky, takže na mně nezáleží, ale myslím, že Opava bude zkoumat každou možnost,” řekl v nedávném rozhovoru pro Magazín Žongl.

Kterou možnost opavské vedení zvolilo je nyní jasné a Tiéhi by se tak měl společně s Tomášem Ostrákem potkat v dresu ostravského Baníku.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama