Reklama
Loading...
Reklama

Dlouhodobě propírané dilema letenského vedení je u konce. Sparta podle italských médií na poslední chvíli, hodinu před půlnocí, aktivovala opci na obránce Dávida Hancka (23). Z Letné tak do Fiorentiny poputuje 2,5 milionů euro + 300 tisíc euro na bonusy (celkově tak 70 milionů korun).

Rozhodnutí vedení přišlo opravdu v poslední možný moment. Možnost uplatnit opci měla Sparta jen do půlnoci. Pokud by se ji nerozhodla aktivovat, slovenský reprezentant by mířil zpátky do Florencie.

Hancko patří mezi pilíře sparťanského kádru. I přes to, že se musel tuto sezónu potýkat se zraněními, připsal si z pozice obránce pět branek a dvě asistence.

Klíčový prvek defenzivy letenských se pod Pavlem Vrbou přesunul z levého kraje obrany do středu a vytvořil tak stoperskou dvojici s Tomášem Čelůstkou.

Dávid Hancko
V nominaci Slovenska na EURO figuruje Hancko jen mezi náhradníky. / Zdroj: Twitter AC Sparta Praha

Tím, že se Sparta rozhodla na poslední chvíli opci uplatnit, podle všeho padá možnost návratu Jakuba Brabce z Viktorie Plzeň. Právě bývalý sparťanský hráč měl figurovat jako záložní plán v případě definitivního loučení s Hanckem.

Italský klub se teoreticky může do 15. června ještě proti transferu odvolat. Aktuálně však Fiorentina nemá mít žádný problém s přestupem jejího hráče právě do Sparty.

V nejbližších dnech by mělo přijít oficiální oznámení setrvání slovenského obránce na Letné.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama