Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
Pešek Sparta
FOTO: Facebook Jakub Pešek
Český fotbal

Pešek míří do Sparty! Kluby už jsou domluvené

Je hotovo! Posila do útoku Sparty ze Severu už má reálné obrysy. Liberecký křídelník Jakub Pešek (27) se má podle důvěryhodných zdrojů Žonglu přesunout v létě na Letnou. Oba zainteresované kluby už mají být prakticky domluvené. K oficiálnímu představení ale z pochopitelných důvodů nedojde dříve než na konci probíhající sezóny.

Zájem o hbitého krajního útočníka panuje ze Sparty již nějakou dobu. K prvnímu bližšímu kontaktu přišlo přibližně před dvěma týdny. Zrychlení jednacího procesu pak nejspíše zapříčinila i kauza se Srdjanem Plavšičem.

Teď už má být ale vše domluveno a Pešek se bude přesouvat na Letnou, kde to moc dobře zná. Střelec reprezentačního gólu proti Skotsku je totiž sparťanským odchovancem. Za áčko však odehrál jediný zápas, když si odbyl premiéru v listopadu 2014. Na hřiště ho poslal tehdejší trenér Vítězslav Lavička proti Slovácku.

Jakub Pešek proti Spartě
Pešek se proti Spartě vytáhnul se dvěma góly. Moc nechybělo a završil by hattrick. / Zdroj: Pavel Mazáč, Sport

“Sparta mě vychovala a určitý vztah k ní mám, to je jasné, ale teď hraji za Slovan Liberec,” řekl v nedávném rozhovoru pro magazín Žongl.

Pešek má v letošní sezóně skvělé statistiky. V lize si připsal v 29 utkáních šest branek a stejný počet asistencí. Jeden gól pak přidal ještě v MOL Cupu. Na jaře se vyhrál až do reprezentační formy a bude pravděpodobně patřit mezi potenciální hráče, kteří se můžou objevit na soupisce trenéra Jaroslava Šilhavého pro EURO 2021.

“To by byl velký sen. V červnu mám i svatbu, tak by to byla komplikace, ale Euro je Euro. Já se teď soustředím na svoje výkony a uvidíme, jestli nominace přijde,” vyjádřil se v rozhovoru Pešek k případné nominaci.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama