Reklama
Loading...
Reklama

Je hotovo! Posila do útoku Sparty ze Severu už má reálné obrysy. Liberecký křídelník Jakub Pešek (27) se má podle důvěryhodných zdrojů Žonglu přesunout v létě na Letnou. Oba zainteresované kluby už mají být prakticky domluvené. K oficiálnímu představení ale z pochopitelných důvodů nedojde dříve než na konci probíhající sezóny.

Zájem o hbitého krajního útočníka panuje ze Sparty již nějakou dobu. K prvnímu bližšímu kontaktu přišlo přibližně před dvěma týdny. Zrychlení jednacího procesu pak nejspíše zapříčinila i kauza se Srdjanem Plavšičem.

Teď už má být ale vše domluveno a Pešek se bude přesouvat na Letnou, kde to moc dobře zná. Střelec reprezentačního gólu proti Skotsku je totiž sparťanským odchovancem. Za áčko však odehrál jediný zápas, když si odbyl premiéru v listopadu 2014. Na hřiště ho poslal tehdejší trenér Vítězslav Lavička proti Slovácku.

Jakub Pešek proti Spartě
Pešek se proti Spartě vytáhnul se dvěma góly. Moc nechybělo a završil by hattrick. / Zdroj: Pavel Mazáč, Sport

“Sparta mě vychovala a určitý vztah k ní mám, to je jasné, ale teď hraji za Slovan Liberec,” řekl v nedávném rozhovoru pro magazín Žongl.

Pešek má v letošní sezóně skvělé statistiky. V lize si připsal v 29 utkáních šest branek a stejný počet asistencí. Jeden gól pak přidal ještě v MOL Cupu. Na jaře se vyhrál až do reprezentační formy a bude pravděpodobně patřit mezi potenciální hráče, kteří se můžou objevit na soupisce trenéra Jaroslava Šilhavého pro EURO 2021.

“To by byl velký sen. V červnu mám i svatbu, tak by to byla komplikace, ale Euro je Euro. Já se teď soustředím na svoje výkony a uvidíme, jestli nominace přijde,” vyjádřil se v rozhovoru Pešek k případné nominaci.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama