Reklama
Loading...
Reklama

Zdá se to až neuvěřitelné ale podle španělské deníku AS má slavný Real Madrid jako posilu vytipovaného Tomáše Vaclíka (32). Měl by se stát náhradníkem pro Thibauta Courtoise. České reprezentační jedničce skončila smlouva v Seville, prodloužení nebylo na stole a tak se s andaluským klubem musel rozloučit.

Podle AS hledá Bílý Balet zkušeného brankáře, který by kryl záda belgické hvězdě. Na listu má být právě Vaclík a také Gianluigi Donnarumma (22), gólman milánského AC.

Oba spojuje fakt, že jsou bez smlouvy a můžou tak podepsat, kde budou chtít. Donnarumma je italský megatalent, který v Serii A debutoval již ve věku 16 let a 242 dní.

Aktuálně se o něj perou evropské velkokluby, jeho agent Mino Raiola jednal již s Barcelonou, PSG i Juventusem. V Barceloně by podle všeho, stejně jako v Realu, zastával funkci dvojky. Zato v Turíně by měl nahradit jednatřicetiletého Poláka Wojciecha Szczęsnyho.

V tureckých médiích se píše o tom, že o českého reprezentanta se zajímá i letošní mistr Süper Lig Besiktas Istanbul, který podobně sleduje i jeho kolegu Jiřího Pavlenku, jenž sestoupil s Brémami z Bundesligy.

Na blížícím se EURO by měl být pravděpodobně jedničkou Tomáš Vaclík. Právě dobré výkony na evropském šampionátu mu zlepší možnosti, kam se v létě vydat. Jak však dříve prohlásil, rád by ve Španělsku zůstal.

„Nechávám tomu volný průběh. Doma, venku, nemám žádnou prioritu. Ve Španělsku se nám líbí. Oba s manželkou umíme jazyk, mladší dcera se tady narodila, starší dcera také mluví španělsky. Kdybych tady mohl pokračovat, tak by to bylo skvělé, ale nevím, jestli se nám to poštěstí,” uvedl na konci dubna v rozhovoru pro ČTK.

Tomáš Vaclík Sevilla
Vaclík loučení s andaluským klubem hodně prožíval. / Zdroj: Archiv Tomáše Vaclíka

Historický první český Madridistas

Pokud by opravdu došlo k tomu, že se Vaclík přesune po EURO do královského klubu, stal by se vůbec prvním českým fotbalistou, kterému se to povedlo.

V hledáčku Realu bylo v minulosti hned několik českých fotbalistů např. Milan Baroš, Petr Čech, Tomáš Ujfaluši, Tomáš Rosický či Tomáš Necid. K realizaci ale v žádném případě nedošlo.

Jediná česká stopa zůstává tak ještě ta z dob Československa. Janko Gaučík, pražský rodák působil v Realu Madrid v 60. letech a patřil tak do party legend jako Alfrédo di Stefáno či Ferenc Puskás.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama