Reklama
Loading...
Reklama

Brémám nepomohla ani změna trenéra před posledním kolem, s Bundesligou se po dlouhých 31 letech loučí. Druhá německá liga se ale nemusí nutně týkat českého dua v týmu. Theodor Gebre Selassie (34) ohlásil již dříve svůj návrat do Fortuna ligy a aktuálně se finalizuje jeho návrat do starého známého Slovanu Liberec. Otazník však nadále visí nad Jiřím Pavlenkou (29), o kterého projevil interes první zájemce – Besiktas Istanbul.

O letošním tureckém mistrovi rozhodl rozdíl jediné branky ve prospěch Besiktase, který měl shodně jako konkurenční Galatasaray 84 bodů. Později získal klub double, když porazil ve finále poháru Antalyaspor (0:2).

Istanbulský velkoklub podle tamních médií přijde o svoji hvězdu mezi tyčemi, dvacetiletého Ersina Destanoglu. Nadějný Turek odchytal 35 ligových utkání ze 40 možných a zaujal francouzské Nice.

A právě Pavlenka má být perfektní náhradou na postu jedničky. Turecká média vyzdvihují, že je v ideálním brankářském věku, má zkušenosti jak ze zahraničí, tak z reprezentace a jeho cena není astronomická (5,5 milionů eur podle Transfermarkt).

Jiri Pavlenka sestup
Pavlenka stejně jako jeho spoluhráči nesl sestup hodně těžce. / Zdroj: Daily Sabah

Rodák z Hlučína letos odchytal každý zápas Werderu. Obdržel v nich 57 branek, šestkrát vychytal čisté konto. Jenže hrůzná statistika inkasovaných gólů jde hodně na vrub obrany Brém. Český brankář byl paradoxně za své výkony častokrát chválen. To na sestupu ale nic nemění.

Pavlenka se ve výběru trenéra Jaroslava Šilhavého aktuálně pohybuje na pomezí reprezentační jedničky/dvojky. Dá se tedy předpokládat, že o tuto pozici nebude chtít přijít a rozhodne se, teď už druholigové, Brémy opustit.

Besiktas, jako jistý účastník skupinové fáze Ligy mistrů, je samozřejmě velkým lákadlem. U Pavlenky, který si na Německo zvyknul, se ale dá předpokládat, že prioritou zůstane Bundesliga. A přijde-li tak nabídka z bundesligového klubu, nebude nad ničím váhat.

K tomu mu může výrazně pomoct i právě blížící se EURO.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama