Brémy ve středu zvítězily na hřišti druholigového Jahnu Regensburg 0:1 a postoupily do semifinále DFB Pokalu. Jiří Pavlenka i Theo Gebre Selassie odehráli celý zápas a mohou snít o postupu do Evropské ligy a své první trofeji s Werderem. Dělí je od ní dva těžké zápasy. V semifinále narazí na RB Lipsko.

Zápas mezi Regensburgem a Brémami se měl odehrát už 2. března, z důvodu karantény druholigového klubu se však tato mužstva utkala o více než měsíc později. V prvním poločase vyložené šance k vidění nebyly a skóre 0:0 odpovídalo průběhu hry.

Už úvod druhého poločasu nabídl atraktivnější fotbal. Do šance se dostal i Gebre Selassie. Míč odražený od tyče ale do brány neumístil. Z aktivního začátku druhé poloviny zápasu Werder vytěžil branku na 0:1, když se po famózním pasu Marca Friedla ze středu hřiště v pokutovém území prosadil nepokrytý Yuya Osako.

Další příležitosti hosté neproměnili a o postup se strachovali až do konce zápasu. Druholigista si na své dvě obrovské šance počkal až do 89. minuty zápasu. Český brankář čisté konto a tím i vydřený postup svého klubu uhájil.

Theo se může loučit trofejí

Je známo, že i přes nabídku prodloužení smlouvy má Gebre Selassie v plánu po sezoně své angažmá ve Werderu ukončit. Po devíti sezonách odejde jako legenda a zahraniční hráč s nejvíce starty za Brémy.

Potlesku zaplněných tribun se bohužel kvůli pandemií vynucené absenci fanoušků na stadionech při rozlučce nedočká, skončit oslavou zisku trofeje by tak vzhledem k aktuální situaci bylo snovým zakončení dlouhého angažmá v Brémách.

Werder se v posledních letech pohybuje ve druhé polovině tabulky. Triumf v německém poháru a postup do Evropské ligy by tak byl jednoznačně největším úspěchem českého pravého obránce během jeho působení v Německu. DFB Pokal klub z Weserstadionu v historii vyhrál šestkrát, naposledy v sezoně 2008/09.

„Chceme udělat poslední krok do finále v Berlíně. To je náš sen, a proto hrajeme DFB Pokal,“ prohlásil po postupu do semifinále trenér Florian Kohfeldt.

V semifinále soutěže se Brémy 30. dubna utkají s favorizovaným Lipskem, který touží po první trofeji v éře mezi elitou. Aby zelenobílí uspěli, budou muset podat lepší výkon než ve čtvrtfinále. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Borussia Dortmund s druholigovým Holsteinem Kiel.

Propadák Bayernu

Lipsko v semifinále bude mimořádně těžkým soupeřem. Příznivé pro Brémy však je, že v soutěži nepokračuje mnichovský Bayern.

Ten vypadl už ve 2. kole, když v zápase proti Kielu inkasoval vyrovnávací branku na 2:2 v 90+5. minutě a po penaltovém rozstřelu byl ze soutěže druholigovým klubem potupně vyřazen, což všem ostatním klubům nabídlo výrazně větší šanci na zisk trofeje.

Zaváhání bavorského giganta nevyužil například Bayer Leverkusen, který účinkování v soutěži zakončil ještě větší blamáží. Klub, ve kterém působí i Patrik Schick vyřadil Rot-Weiss Essen, tým čtvrté nejvyšší německé soutěže. Ve 105. minutě se sice velký favorit první brankou zápasu dostal do vedení, účastník Regionalligy West ale zápas ještě v prodloužení otočil.