Reklama
Loading...
Reklama

Tradiční německý klub Werder Brémy opouští minimálně na rok nejvyšší německou soutěž. Špatná situace týmu se postupně stala kritickou a razítko na sestup dala domácí prohra s dalším tradičním německým klubem Borussia Mönchengladach. Tým ze severu Německa opouští nejvyšší soutěž po čtyřiceti letech. Uvidíme tak opět zápasy s nenáviděným rivalem z Hamburku, ale budou se minimálně jeden rok odehrávat ve 2. Bundeslize, přičemž v obou týmech jistě všichni doufají v brzký návrat mezi elitu. 

Na smutném konci tohoto ligového ročníku se podíleli v dresu Werderu také dva Češi. Brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie tak před novým ročníkem zažijí fotbalové změny, přičemž se budou u obou hráčů výrazně odlišovat. Jakým směrem se tedy uberou jejich kariéry?

Theodor Gebre Selassie již na začátku tohoto ročníku veřejně prohlásil, že smlouvu ve Werderu neprodlouží a po devíti letech se vrátí domů. V jeho případě tak neměl sestup Werderu tak zásadní vliv. Patrně si představoval jiné loučení se svým osudovým klubem, ale fanoušci na něj budou jistě vzpomínat v dobrém. S týmem se zpravidla pohybovat ve druhé polovině bundesligové tabulky, ale nikdo mu už nevezme roky strávené v jedné z elitních evropských soutěží.

U Jiřího Pavlenky vidíme mnohem více fotbalových otazníků. Když se Werder v minulé sezoně na poslední chvíli zachraňoval v nejvyšší soutěži, prohlásil, že sestup by znamenal v německém hansovním městě sportovní tragédii. Tato představa se však nyní proměnila v realitu. Baníkovský odchovanec si v Brémách vybudoval dobrou pozici hned ve své první sezoně. Stal se zajímavou brankářskou osobností v rámci celého fotbalového Německa a zájem o něj projevili evropské velkokluby. Mluvilo se například v souvislosti s ním o Barceloně či Liverpoolu.

Místo dalšího přestupu však podepsal dlouhodobou smlouvu s Werderem a stal se zde jasnou jedničkou. O toto místo zároveň bojuje i v reprezentačním týmu. Tento boj bude nyní zajímavé sledovat i díky konci Tomáše Vaclíka v Seville, kde se postupně výrazně zhoršovala jeho pozice. Jiří Pavlenka tak jistě cítil šanci na vylepšení své pozice, ale na té se sestup z Bundesligy jistě negativně projeví. 

Jiří Pavlenka se navíc nachází ve věku, kdy by měl stoupat na vrchol své kariéry. Pokud chce, aby se tak skutečně stalo, dá se očekávat jeho touha po změně působiště. Ve své kariéře zatím prožíval především stoupání. Z Baníku pohybujícího se u ligového dna se posunul do Slavie, s níž bojoval úspěšně o mistrovský titul. Následně se posunul do elitní evropské soutěže. Kam povedou jeho další kroky?  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Rozloučí se Gebre Selassie s trofejí nad hlavou?
  • Kde se mohou fanoušci těšit na Theodora Gebre Selassieho?
  • Nové číslo magazínu – Češi a Slováci v ráji fotbalu
  • Reklama