Loading...

Tomáš Vaclík prožívá ústup ze slávy. Stejně jako v minulé sezoně ho postihlo zranění a pevné místo mezi tyčemi branky Sevilly získal Maročan Bono. Nad budoucností českého reprezentanta visí otazník a spekulace o návratu do Sparty ožívají.

Po zhruba dvouměsíčním zranění Vaclík ještě téměř měsíc čekal na šanci v zápase. Ve středu se konečně dočkal. Přestože do odvety semifinále Copy del Rey proti slavné Barceloně nastoupil jako kapitán, na zápas nebude vzpomínat v dobrém.

Ousmane Dembélé Katalánce už ve 12. minutě zápasu poslal do vedení, Ocampos z penalty zahodil šanci na srovnání a brankou Gerarda Piquého na 2:0 v poslední minutě nastavení úřadující vítěz Evropské ligy ztratil dvougólový náskok z prvního zápasu. V prodloužení rozhodl brankou na 3:0 Braitwaite.

Tak kruté vyřazení na pohodě rozhodně nepřidá. „Poznali jsme hořkou stránku fotbalu, která bolí. Spolkli jsme jed,“ okomentoval zápas trenér Sevilly Julen Lopetegui. Vaclíkovi, který v zápase nepřesvědčil, po sezoně v Andalusii končí smlouva a reálně hrozí její neprodloužení. Možnost odchodu potvrdil i hráčům agent David Nehoda:

„I když je relativně brzy, začínáme se ohlížet po jiných variantách.“

Vacloš je hráčem od ročníku 2018/19. V každé z prvních dvou sezon český brankář v La Lize odchytal 33 zápasů. Poté však přišel pád a místo pouze na lavičce. Ve věhlasnějším klubu momentálně český fotbalista nepůsobí.

Konkurenti o místo jedničky v reprezentaci

Navzdory tomu, že naprosto nevytížený je v Augsburgu i Tomáš Koubek, panuje na pozici brankáře českého národního týmu stále vysoká kvalita a konkurence. Zatímco nástupce Petra Čecha po zranění odchytal jediný zápas a mohla by se na něm podepsat absence herní praxe i případný nedostatek sebevědomí, v bundesligových Brémách už čtvrtou sezonu podává stabilně spolehlivé výkony Jiří Pavlenka. Za celé angažmá zatím do zápasu Bundesligy nenastoupil pouze jednou, a to kvůli nataženému svalu. V listopadovém přípravném zápase proti Německu byl mistr ligy se Slavií nejlepším hráčem českého týmu, inkasoval pouze jednou a chytil minimálně tři šance favorita zápasu. Důvěru od trenéra Šilhavého by si zasloužil.

Ondřeji Kolářovi sice nevyšel poslední ligový zápas proti Slovácku a v jarní části ligy v 8 ligových zápasech inkasoval na slávistické poměry vysoký počet 10 branek, je ale dlouhodobě velkou oporou klubu z Edenu a může se rovněž ucházet o místo v české bráně. Za 180 minut Leicesterem nepřekonaný brankář může díky skvěle zvládnuté hře nohama přinést přidanou hodnotu. Na hru Slavie má zásadní vliv a souhru s klubovými spoluhráči by mohl uplatnit i v národním týmu.