Reklama
Loading...
Reklama

Setrvání Adama Hložka ve Spartě bude jedním z největších otazníků zimní přestávky. Již dříve se objevily první spekulace o zájmu Juventusu a West Hamu. Nejnovější zprávy hovoří o dalších zájemcích, jejichž jména budí respekt. Českého reprezentanta mají mít na radaru němečtí giganti Bayern Mnichov a Borussia Dortmund.

O zájmu německých velkoklubů informoval server ligainsider.de a také sportovní redakce deníku Bild. Její šéfredaktor a uznávaný novinář Christian Falk popsal z situaci v podcastu Bayern Insider, dle jeho slov klub z Mnichova Hložka sleduje a zajímá se o něj.

Hložkův potenciální přesun do jednoho z klubů ovšem souvisí s jiným přestupem, o němž se mluví již delší dobu.

Bayern i Dortmund se nyní snaží získat mladého útočníka Karima Adeyemiho hrajícího momentálně v Salcburku. Hložek je pro oba kluby záložní variantou pro případ, že se námluvy s Adeyemim nevydaří.

Dle zpráv z Německa má nyní Adeyemi blíže k podpisu v Dortmundu, což nahrává spíše potenciálnímu přesunu Hložka do Mnichova.

Hložkovi může hrát do karet jeho nízká, na poměry Bayernu nízká pořizovací cena, o čemž se zmínil i Falk. V Německu odhadují, že cena případného přestupu se bude pohybovat v rozmezí 20 – 25 milionů eur a tato částka rozhodně není pro Bayern a případně ani pro Dortmund nijak závratná.

Jen pro úplnost, na serveru transfermarkt.eu má mladý sparťan hodnotu 17 milionů euro, jedná se ovšem o odhad a při potenciálních jednáních lze očekávat, že Sparta „přitlačí na pilu“.

Sparta bude v zimě pod velkým tlakem, ke stávajícím zájemcům mohou do ledna pochopitelně přibýt ještě další. Hložek nyní sice nemá úplně ideální formu, to ale nijak nesnižuje jeho nesmírný talent. Pravdou je, že mladý sparťan v naší lize stagnuje a změna prostředí mu může prospět.

Fanoušci, a to nejen ti sparťanští, budou situaci okolo Hložka určitě bedlivě sledovat. Pokud skutečně dojde k jeho přestupu už v zimě, bude to v českých končinách největší událost od přestupu Tomáše Součka do West Hamu.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • První vlaštovka? Hložka chce West Ham přivést už v lednu
  • Zuřivý Sparťan: Z premianta (věčný) otloukánek, aneb další rok bez titulu a (bez)naděje?
  • Sparta prožila dva smutné zápasy. Pavel Vrba si musí rychle uvědomit situaci
  • Holec vytláča Nitu zo základnej zostavy. Mal by byť jednotkou?
  • Zímní bitva o podpis! Bassey se stal cílem Sparty i Slavie
  • Reklama