Reklama
Loading...
Reklama

Po převzetí 27% akcií West Hamu majitelem Sparty Danielem Křetínském to byl jeden z prvních vtipů, který se mezi fanoušky objevil. Mnoho lidí říkalo, že takto vybudovaný most Praha – Londýn jako první překročí Adam Hložek. Od narážek není daleko, podle informací anglického portálu 90 min má londýnský celek zájem přivést talentovaného Sparťana už v zimním přestupovém období.

Kladiváři údajně Hložka bedlivě sledují minimálně rok. Přesun z Prahy si představují v podobném stylu jako to udělali dříve s Tomášem Součkem, tedy hostování s následnou opcí. Podle specializovaného serveru Transfermarkt se tržní cena devatenáctiletého útočníka pohybuje přibližně okolo 15,3 milionů liber (zhruba 460 milionů korun). Dá se ale předpokládat, že vedení Sparty bude za svůj klenot požadovat částku převyšující půl miliardy korun.

Kolem Hložka krouží mnoho věhlasných klubů z Evropy. Není žádným tajemstvím, že jej sledují i zástupci Borussie Dortmund, Juventusu či Bayernu Mnichov. Samotný hráč se podle 90 min nyní cítí, že je na velký přestup připraven a z jeho strany by tak nemuselo transferu nic bránit.

Zdroj: sparta.cz

Z pohledu West Hamu a trenéra Davida Moyese by šlo určitě o skvělou akvizici. Sparťanská modla umí nastoupit v útoku zleva, zprava, na podhrotu i jako devítka. Týmu, který je odkázaný na to, že hlavní ofenzivní hvězda Michail Antonio nemá žádná zranění, by posila dopředu prospěla. Ať už půjde o Hložka či ne.

Kvůli Spartě až v létě?

Co se týče aklimatizace, nemusela by probíhat nijak dlouho. Rodák z Ivančic je silově založený a tvrdá Premier League by tak pro něj neměla být úplným šokem. Do toho by na něj v kabině čekalo české trio Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král, které moc dobře zná z reprezentace.

Jenže co Sparta? Letenský klub pod Pavlem Vrbou roste, předvádí úctyhodné výkony v evropských pohárech a poprvé po téměř šesti letech dokázal porazit Slavii, čímž se nahlas přihlásil o titul. Hložek je ústřední postavou sparťanské ofenzivy a díra, která by po něm v sestavě vznikla, by mohlo trvat zacelit.

Tyto oprávněné obavy by mohly nakonec naklonit rozhodnutí (při případné lednové nabídce) na stranu znemožnění transferu a jeho odložení na léto. Letenští by tak měli více času se na Hložkův odchod připravit a vyhlédnout si náhradu.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama