Reklama
Loading...
Reklama

Nejde jej ignorovat. Jméno Fortune Bassey už se během podzimu vrylo do hlavy snad každému fanouškovi českého fotbalu. Nigerijský útočník v dresu Českých Budějovic trhá obrany soupeře, naposledy si smlsnul na normálně velmi propracované defenzivě Slovácka. Agenda zimního přestupového období je už teď jasná. O hvězdu Dynama se má odehrát zákulisní bitva mezi Spartou a Slavií.

První pořádná sezóna ve Fortuna lize a už předvádí takové výkony. Teprve třiadvacetiletý Bassey má po 16 odehraných kolech na kontě 8 vstřelených branek, tedy stejně jako slávistický Jan Kuchta a pouze o jeden méně než lídr střelecké tabulky Jean-David Beauguel. Narozdíl od nich však Nigerijec nehraje za klub hrající o titul.

To by se ovšem mohlo již v zimní pauze změnit. Dosavadní podzimní výkony útočníka Dynama ohromily zástupce obou pražských „S“. Ve svém týmu by jej uvítal rád jak Tomáš Rosický, tak i Jaroslav Tvrdík.

Slavia by ráda vyztužila pozici hrotového útočníka, protože už dopředu počítá s tím, že Michael Krmenčík v Edenu nezůstane a Kuchta by již druhé zamítnutí možného přestupu do zahraničí neunesl. Příprava alternativy je tedy na místě.

Na Letné už se zase tak nějak počítá s tím, že tohle je poslední sezóna Adama Hložka v rudém dresu. Možný je i prodej bulharského talenta Martina Minchev, o kterého se zajímá německý Frankfurt.

Fortune Bassey
Bassey se v zápase proti Slovácku dvakrát utrhl a obrancům utekl. / Zdroj: dynamocb.cz

Preference neznámy

Jestli má větší šanci získat Basseyho Slavia nebo Sparta, není známo. Oba kluby si uvědomují, jak žhavým zbožím nigerijský rychlík je a že jeho cena může výrazně vystoupat, pokud by dostal šanci se ukázat v evropských pohárech.

Faktorem, který ovšem může rozhodovat je i to, jestli jeden z rivalů neustoupí a neupřednostní jabloneckého Tomáše Čvančaru, o něhož mají mít údajně také zájem oba pražské celky. Vytáhlého útočníka ovšem lákají i kluby z Belgie či Holandska a může si tak vybírat.

Bassey je terno. Fotbalovým stylem, kterým hraje, působí pro českou ligu skoro jako mimozemšťan. Rychlostně vybavený, dynamický a pohyblivý útočník, který hledá mezírky v obraně a nebojí se jít 1 na 1 či 1 na 2, by zapadl spíše do západnějších soutěží v Evropě.

V Českých Budějovicích to ví. Jsou si vědomi, že v zimě se jim div dveře netrhnou. Ruce si mnou pravděpodobně i v datově-analytické firmě 11Hacks, jejíž úlovkem Bassey je. Jak se vůbec do Dynama dostal, se dozvíte v magazínovém rozhovoru s Jakubem Otavou, ředitelem 11Hacks.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama