Reklama
Loading...
Reklama

Dominik Holec si cestu do základnej zostavy Sparty hľadal len ťažko. Pred zápasom s Rangers sa však prekvapivo objavil v základnej zostave. Hoci zápas dopadol prehrou 0:2 no Holec určite nesklamal a pripísal si pár dobrých zákrokov. Začína to teda vyzerať, že trpezlivosť slovenského brankára sa vyplatila a Sparta mu bude konečne dávať šancu v základnej zostave. 

Výber základnej 11 v dôležitom zápase Európskej Ligy šokoval súpera, no aj samotných fanúšikov Sparty. Florin Nita bol dlhodobo jednotkou a oporou medzi žrďami. Jeho posledné výkony, však určite nepatrili k najlepším.  Konkrétne duel so Slováckom pred zápasom na kontinente určite nedopadol pre Rumuna šťastne. Inkasoval v ňom štyri góly a spolu s celým tímom si spravil obrovskú hanbu. Pôsobivé neboli ani jeho výkony v už spomínanej Európskej Lige. V posledný dvoch stretnutiach, ktoré sa hrali s Lyonom, inkasoval tri, respektíve štyri góly, čo určite zahralo rolu vo výbere tímu.

„Bolo to pre mňa príjemné prekvapenie, dozvedel som sa to v deň zápasu. Trochu ma to šokovalo, pretože neboli náznaky, že by prišlo na brankárskom poste k zmene,“ povedal Holec po zápase.

Týmto stretnutím to ale neskončilo, nakoľko bývalí hráč Žiliny sa predstavil aj následne v lige proti Slovanu Liberec, kde už si pripísal víťazstvo. Takisto bol znova dôležitou osobou, nakoľko zlikvidoval niekoľko nebezpečných šancí súpera. Najdôležitejším bol jednoznačne zákrok priamo po vstrelenom góle na 2:1. Vyrovnať mohol ďalší Slovák, Ľubomír Tupta, no člen širšieho kára Slovenskej Reprezentácie, bol proti.

Výmene môže pomôcť vek Nitu, aj to, že Holec má kvalitnejšiu rozohrávku

Hoci je rumunský brankár dlhodobo v Sparte oporou, vo veku 34 rokov mu pravdepodobne nezostáva mnoho rokov na najvyššej  úrovni a český klub sa bude musieť pozerať aj o budúcnosti. Na druhú stranu Dominik Holec má len 27 rokov a zostáva mu v kariére ešte dosť času a ten ideálny vek ho ako brankára ešte len čaká.  

Ďalším dôležitým faktorom by mala byť rozohrávka, v ktorej jednoznačne vyniká slovenský zástupca.  Najlepšou ukážkou bol práve zápas s Rangers, kde sa tento údaj potvrdil. Pochvalu vzniesol aj hlavný tréner Pavel Vrba, ktorý sa vyjadril aj k spomínanej rozohrávke

„Cítili sme, že šancu potrebujú dostať aj ďalší brankári. Holec sa toho zhostil dobre, pomohol nám pri rozohrávke, pri zakladaní útokov. Som s jeho výkonom spokojný,“ prehlásil po stretnutí v Škótsku tréner Pavel Vrba.

Momentálne hovorí väčšina faktorov v prospech Slováka a vyzerá to, že by Nitu nemal pustiť naspäť do základnej zostavy. Celá situácia však nemusí byť taká jednoznačná, nakoľko doterajšia brankárska jednotka pôsobí v Česku dlhodobo a patrí medzi obľúbencov domácich priaznivcov.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama