Reklama
Loading...
Reklama

Českou fotbalovou jedničku dnes celkem jednoznačně představuje pražská Slavia. Jak tomu ale na poli fotbalového skautingu? Jaké byly ony pověstné trefy do černého? Budou mít Bony Wilfried nebo Edin Džeko své následovníky? Ukazuje český fotbalový skauting krok vpřed? 

Abdallah Sima  

Zdroj: stokecityfc.com

SK Slavia Praha 

Zmínění tohoto jména asi nikoho nepřekvapí. Senegalský útočník představuje skutečnou fotbalovou kometu. Štěstí zkoušel nejprve ve francouzském Evianu a jako sova plnoletého si ho na zkoušku vzalo jihočeské Táborsko, působící tehdy až v ČFL. Že by v tomto týmu hledala mistrovská Slavia posilu? Ano, fotbal nemá logiku. Spolupráce slávistických skautů s jihočeským týmem se jeví jako nadstandardní a společně si teď mohou mnout ruce z odchodu senegalského reprezentanta do anglického Brightonu. 

Cheick Condé

Zdroj: fcfastavzlin.cz

FC Fastav Zlín 

I v moravském Zlíně se může objevit posila z daleké Guiney. I v tomto případě však sehrálo roli výše zmíněné Táborsko. Právě jeho představitelé přesvědčili zástupce jeho mateřského klubu FC Sequence, aby se vydal do daleké Evropy a prověřil své fotbalové štěstí. Zatím to vypadá jako povedený tah a situaci  kolem něj mají mapovat obě pražská “S”. Kam povedou jeho další kroky? 

Oscar Dorley

Zdroj: slavia.cz

SK Slavia Praha 

Opět se dostáváme na “černý kontinent” a tentokrát mluvíme o hráči z Libérie. Oscar začínal s fotbalem v rodné Monrovii a později ho do služeb vzal také tým FK Trakai. Z něj se stěhoval do srdce Evropy. Viděli jsme fotbalovou kometu rozdávající pod Ještědem radost a všimli si ho například i zástupci Manchesteru City. Přestup do “kolébky fotbalu” se však zatím neuskutečnil a přišlo již celkem obvyklé stěhování mezi Libercem a pražským Edenem. Bude se jednou konat i to anglické? 

Casper Höjer

Zdroj: sparta.cz

AC Sparta Praha 

Dánský obránce, který má své pole působnosti na levé straně hřiště se narodil v Kodani a první fotbalové kroky dělal na periferii dánské metropole v BK Sklold. V dorosteneckých letech se přesunul do kodaňského týmu Kjöbenhavns BK. Oblékl tak dres nejstaršího dánského klubu, který však z fotbalové mapy zmizel v roce 1992 díky sloučení s FC Kodaň. V jeho dresu jako čerstvě plnoletý Casper Højer Nielsen nakoukl do profesionálního fotbalu. Soutěžní zápas si v jeho dresu však nikdy nezahrál.

Ihned se vydal na hostování do Bjönshöj BK a v roce 2014 přestoupil do Lyngby Boldklub. Jednalo se tehdy o druholigový klub, kde získal okamžitě místo v základní sestavě a pomohl mu k postupu do nejvyšší soutěže. Po tomto úspěchu se začal vytrácet ze sestavy. Poprvé se vydal mimo dánskou metropoli a v týmu Aarhus zažil zatím nejúspěšnější angažmá. V základní sestavě se pevně usadil a proti jeho nasazení mohl být jen karetní trest. Ve své poslední sezoně dosáhl na třetí místo tabulky a vydal se za poslední výzvou. Uvidíme trefu do černého nebo bude opouštět Letnou zadními dveřmi? 

Aiham Ousou

Zdroj: slavia.cz

SK Slavia Praha 

Posledním slávistickým objevem má být švédský obránce Aiham Ousou. Ten je dnes stabilním členem švédské reprezentační “jedenadvacítky”. Analyticko-skautské oddělení Slavie o něm mluví jako o jedné z ideálních variant pro budoucnost. Jeho pozici nejspíše ani nepoznamenalo vypadnutí Slavie z Ligy mistrů. Ousou je jedním z překvapeních podzimu.

Alexander Bah

Zdroj: slavia.cz

SK Slavia Praha 

Dánský fotbalista s kořeny v Gambii strávil celou fotbalovou kariéru až do letošního jara v dánském klubu Sönderjyske. Do Prahy se vydal za dosud největší výzvou své kariéry. Slavia v něm viděla ideální alternativu po odchodu Vladimíra Coufala do londýnského West Hamu. S českým mistrem obránce podepsal smlouvu až do roku 2025. Dočká se jednoho z hlavních cílů v podobě účasti v Lize mistrů? 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama