Reklama
Loading...
Reklama

Vedení pražské Slavie stále řeší, kdo bude její brankářskou jedničkou v následující sezóně. Ta stávající, Ondřej Kolář, má povolení odejít v případě adekvátní nabídky. Na jeho místo už se tak nějak počítá s olomouckým Alešem Mandousem. Sešívaní ovšem mají v hledáčku i možnou investici do budoucna. Podle několika na sobě nezávislých zdrojů Žonglu si vyhlédli nadějného brankáře pražské Dukly Antonína Kinského (18).

Je vám tohle jméno povědomé? Jde totiž o syna bývalého českého reprezentanta a člena klubu Ligových brankářů Antonína Kinského, jenž oblékal dres Dukly, Příbrami, Slovanu Liberec či ruského Saturnu Moskevská oblast.

Jeho syn patří Dukle od dubna 2020, kdy se o něj zajímalo i Bohemians 1905. Kinský je nadějný brankář, o kterém se mezi fotbalovými kluby moc dobře ví.

Antonín Kinský
Kinský si vybral Duklu i proto, že v ní dříve nastupoval jeho otec i děda. / Zdroj: FK Dukla Praha

Jeho vývoj dlouhodobě sledují anglické kluby. V minulém roce se na něj dojeli na vlastní oči podívat například skauti Manchesteru City. Zájem je o něj i přes to, že toho dosud v A-týmu mnoho nenachytal.

Jedničkou na Julisce je totiž zkušený Filip Rada (36), Kinský dostal šanci jen v pěti ligových zápasech. V těch si připsal jedno čisté konto – v posledním kole proti Vyšehradu.

Pokud se Slavia rozhodne mladíka z Dukly přivést, rozhodně se nebude jednat o brankáři pro áčko. Sešívaní budou chtít rozvíjet jeho talent a v budoucnu ho zúročit v podobě příležitosti v Edenu nebo výhodném prodeji do zahraničí.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama