Reklama
Loading...
Reklama

Do konce letošního ročníku Národní ligy chybí ještě tři kola, ale ta nejdůležitější otázka je již vyřešena. Po čtyřech letech se do nejvyšší soutěže vrací Hradec Králové. Odpověď na otázku, které týmy budou muset minimálně na jeden rok nejvyšší soutěž opustit, se stále ještě hledá, ale patrně největší favorit na postup svůj úkol splnil a mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se tak bude kromě hokejového hrát i fotbalové derby v rámci nejvyšší soutěže.

Když se podíváme na druholigovou tabulku, vidíme Hradec Králové v podobné pozici, jakou má pražská Slavia v nejvyšší soutěži. V popředí druholigové tabulky najdeme týmy představující příjemné překvapení této sezony, s nimiž se na tyto pozice nepočítalo. V případě Hradce Králové byl však cíl jasně vytyčen. Postupem měla být korunována takřka tříletá práce Zdenka Frťaly. Někdejší obránce Slovanu Bratislava či Teplic chtěl dosáhnout na svůj dosud největší trenérský úspěch. 

“Votroci” od začátku tohoto ročníku dávali jasné najevo svůj cíl v podobě návratu do nejvyšší soutěže. V prvních čtyřech kolech neztratil hradecký tým ani bod a k první ztrátě došlo až v tom pátém díky domácí remíze s Vyšehradem. Hořkost porážky poznal Frťalův tým až v kole desátém. Tři body si zpod hradeckých lízátek odvezl Prostějov, který představuje jedno z největších překvapení tohoto ročníku.

V celém ročníku pak najdeme již jen jeden zápas, pod němž museli Hradečtí odcházet se svěšenými hlavami. Stalo se tak na začátku března ve 13. kole, kdy prohráli na hřišti brněnské Líšně. Tým působící jako další druholigové překvapení tohoto  ročníku porazil Hradec 2:1 a Frťalův tým vystřídal na čele druholigové tabulky. Východočeský tým se však rychle vrátil do čela a tuto pozici už neopustil. 

Razítko na návrat do nejvyšší soutěže dal Frťalův tým v domácím zápase s Duklou Praha. Hradec Králové zvítězil 2:1 a dosáhl na desáté vítězství v řadě. Odstartovaly se tak zasloužené oslavy. Dostavují se tak už jistě myšlenky na zápasy v nejvyšší soutěží. Ty se budou podle všeho odehrávat pod novým trenérem. Duchovní otec letošního postupu Zdenko Frťala neprodloužil v Hradci Králové smlouvu. Stalo se tak podle jeho slov z důvodu deseti let strávených mimo domov. Můžeme tak čekat na další zajímavou trenérskou výzvu, kterou dostane jeho nástupce.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Hradec Králové má exotickou posilu pro boj o první ligu
  • Přichází výzva, kterou Michal Reichl potřeboval
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama