Reklama
Loading...
Reklama

Bosenský stožár by se mohl z podještědského klubu stěhovat na Apeninský poloostrov. Útočník Liberce Imad Rondič (22) podle italského serveru Tuttomercatoweb padl do oka italskému celku Hellas Verona. V desátém klubu Serie A působí i český reprezentant Antonín Barák.

Liberecký obr zažil na dosavadní poměry velmi úspěšnou sezónu. V 30 ligových utkáních, kdy častokrát naskakoval až jako žolík, vstřelil šest branek a na stejný počet asistoval.

190 centimetrů vysoký forvard exceluje v osobních a vzdušných soubojích, orientací v pokutovém území a je pro tým velmi platný při kombinaci zády k brance.

Do Liberce natrvalo přestoupil v lednu 2020 z pražské Slavie. Ta má na svého bývalého hráče domluvené předkupní právo a může tak do případného přesunu zasáhnout.

Hellas chybí střelec

Hellas Verona nutně hledá gólového útočníka pro další sezónu. Nejlepším střelcem týmu se stal český záložník Antonín Barák se sedmi ligovými zásahy. Kevin Lasagna, nejgólovější forvard italského celku, vstřelil pouze čtyři.

Imad Rondič
Zdroj: ČTK/Radek Petrášek

Specializovaný server Transfermarkt uvádí u Rondiče odhadovanou cenu 200 tisíc eur. Reálná přestupová částka by se však musela pohybovat určitě výše, aby přesvědčila vedení Slovanu. To by totiž muselo bosenského útočníka někým nahradit. Liberec už navíc ohlásil přestup křídelníka Jakuba Peška do Sparty, kam by mohl údajně zamířit i slovenský bek Martin Koscelník. 

Rondič dříve působil v FK Sarajevo, kde zaujal 16 brankami v pouhých 12 utkáních. Následně přestoupil do Slavie, ve které působil v mládežnických celcích a B-týmu. Vyzkoušel si i hostování ve Viktorii Žižkov.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama