Reklama
Loading...
Reklama

Italský fotbalový magazín Gazetta dello Sport přišel s informací, že český záložník Antonín Barák by mohl změnit své působiště v rámci Série A. Kolem jeho osoby prý začala čile kroužit Neapol. Jeden z tradičních italských klubů se nachází na 5. místě tabulky a vzhledem k celkové ligové situaci má stále naději zahrát si v příští sezoně Ligu mistrů. Tento fakt může působit jako velké lákadlo pro případné posily. Zalíbení v příbramském odchovanci měl najít italský mistr světa z roku 2006 Gennaro Gattuso, jež je momentálně hlavním šéfem na lavičce “azzurri”.

Jsou tomu už čtyři roky, co zahájil Antonín Barák své italské putování poté, co oslavil v české nejvyšší soutěži s týmem Slavie mistrovský titul. Výrazně se na jeho přestupu podílely i výkony na evropském šampionátu “lvíčat” v Polsku. Přicházel do týmu, v němž bojoval o své místo na slunci i další bývalý slávista Jakub Jankto. Na začátku však hrál především v juniorské soutěži Primavera. Pevné místo v základní sestavě A- týmu vlastně nikdy nezískal.

Jako důsledek jeho celkové pozice můžeme brát jeho dvě hostování. V loňském ročníku si ho do služeb vybralo US Lecce, kde zažil slušný restart a celkem povedené jaro. Po návratu do Udine pak pociťoval, že se zde jeho pozice příliš nezmění. Na hostování s opcí si ho vybral Hellas Verona. S týmem se momentálně pohybuje v polovině tabulky a především jeho individuální výkony se jeví jako povedené. Podílel se například na lednovém vítězství právě nad Neapolí. Možná právě tehdy zaujal představitele osudového klubu samotného Diega Maradony. 

Jeho kmenový klub Udine se nachází pět bodů za Hellasem a možná dnes litují propůjčení českého záložníka jednomu z konkurenčních týmů. Dá se předpokládat, že Barákův momentální chlebodárce bude chtít uplatnit opci, která je součástí jeho smlouvy. Naskýtá se však otázka, zda do příběhu nepromluví další aktér. Pokud si chtějí ve Veroně nalít čistého vína, musí přiznat větší sportovní atraktivitu Neapole.

Už jen samotný fakt skloňování jména českého záložníka v souvislosti s klubem na pohárových příčkách jedné z elitních evropských soutěží je třeba brát jako dílčí úspěch. Antonína Baráka to může ještě více posunout směrem k reprezentaci. V ní totiž patří mezi fotbalisty “na hraně”. Antonín Barák je ve věku, kdy by měl stoupat na fotbalový vrchol a kampánská metropole pod Vesuvem se jeví pro případ dalšího pobytu v Itálii jako ideální místo. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Příležitost pro Vorlického v A-týmu Atalanty je na spadnutí
  • Vorlický prožívá střelecky velmi vydařené období
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama