Reklama
Loading...
Reklama

Patřil mezi nejlepší hráče Fortuna národní ligy, teď se z ní možná bude pakovat. A pokud ne, minimálně z Dukly Praha, která se záložníkem s Pobřeží Slonoviny již nechce nadále spolupracovat. Mohamed Doumbia si loni za své výkony na Julisce vysloužil i nominaci do nabušené reprezentace afrického státu. Jak ale oznámilo vedení klubu, nadále v tradičním celku již pokračovat nebude.

V loňské sezóně zářil a podíval se i do národního týmu, ve kterém trénoval například po boku hvězd Premier League Wilfrieda Zahy a Nicoláse Pepého. V novém ročníku druhé nejvyšší české soutěže ovšem nastoupil dvaadvacetiletý středopolař pouze do tří zápasů. Naposledy se v dresu Dukly předvedl v pohárovém utkání MOL Cupu proti Českým Budějovicím na začátku října.

Od té doby se po něm slehla zem, neobjevoval se ani v nominacích na utkání a příznivci pražského celku tušili, že něco není správně. Světlo do celé situace přineslo vedení klubu až nyní na besedě s fanoušky.

V tomto roce pokazil sám sobě i klubu dva transfery mimo ČR, mohl hrát evropské poháry. K němu nemám co říct,“ vysvětlil sportovní ředitel Jan Staněk.

Mohamed Doumbia
Doumbia patřil loni k jasným adeptům na angažmá ve Fortuna lize / Zdroj: fkdukla.cz

Jaké zahraniční kluby měli o Doumbiu zájem, není jasné. Dlouhodobě se vědělo o zájmu týmů Fortuna ligy. V minulém roce měl velmi blízko přestupu do Českých Budějovic, z transferu ale nakonec sešlo.

Edit redakce: Podle zdrojů Žonglu měl jeden ze zahraničních klubů pocházet z Rakouska, tím druhým byl Slovan Bratislava.

Končí mu smlouva, na nové jsme se nedomluvili. V klubu už nebude pokračovat. Svým přístupem ukázal, že o Duklu nemá zájem a že bojuje spíš sám se sebou, než o svoji kariéru,“ dodal Staněk.

Budoucnost Doumbii je tak nyní nejistá. Hráč jeho kvalit by neměl mít o nabídky nouze. Na druhou stranu veřejně prezentovaný problém s disciplínou může jeho image výrazně poškodit. Nadějný fotbalista z Pobřeží Slonoviny má celou kariéru před sebou a byla by tak velká škoda, pokud by zde

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama