Reklama
Loading...
Reklama

Druhá česká liga může vypadat pro někoho nezajímavá a nekvalitní. Pro trenéry reprezentace Pobřeží Slonoviny však očividně ne. Z Fortuna národní ligy totiž povolali do týmu jednadvacetiletého obránce Dukly Praha Mohameda Doumbiu.

Stoper pražského týmu je v letošní sezóně stálicí v základní sestavě a v každém zápase patří k nejlepším na hřišti. Do toho v pěti odehraných kolech stihl ze své obranné pozice vstřelit už dva góly.

Doumbia působí v Dukle již od roku 2017. Loňská sezóna pro něj byla mimořádně úspěšná. Nastoupil do 29 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly. Pomohl tak svému klubu k finálnímu třetímu místu v tabulce.

Hvězdní spoluhráči i soupeři

Teď druholigového stopera čeká příjemná odměna. Zahraje si po boku hráčů jako Wilfried Zaha, Nicolás Pépé nebo Eric Bailly. Všechno hráči anglické Premier League.

Věhlasní budou i samotní soupeři Doumbii. Pobřeží slonoviny se totiž utká nejprve ve čtvrtek 8. října s Belgií a pak v úterý s Japonskem. Na hřišti proti obránci Dukly tak můžou nastoupit hvězdy jako Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku nebo Thibaut Courtois.

Pro jednadvacetiletého Doumbiu půjde jistě o prozatimní vrchol fotbalové kariéry. Je ovšem jasné, že o obránci Dukly budeme slýchat teď častěji.

 

Související články:

Reklama