Reklama
Loading...
Reklama

Fotbalisté druholigového týmu vyjádřili svůj názor na ženský fotbal. Jeden by čekal, že v rámci propagace klubu uslyšíme slova podpory a výzvy k zapojení více mladých fotbalistek, ale v Příbrami si řekli ne. 

1.FK Příbram na svých sociálních sítích uveřejňuje sérii videí nazvanou „Anketa z kabiny“, kde fotbalisté A-týmu odpovídají na většinou zcela banální otázky. V podstatě neškodný obsah, s cílem přiblížit tým fanouškům a pobavit je (když už to fotbalově nejde).

Nikoho by to asi nijak zvlášť nezajímalo a v průměru se daná videa pohybují okolo 1000 zhlédnutí. V Příbrami se však pustili, do jak sami v popisku uvádí, „lehce třeskavého tématu“ a sledovanost vzletěla raketově vzhůru. Více než 20 000 zhlédnutí za necelý den je solidní počin, za který by si za jiných okolností zasloužil PR tým pochvalu. Bohužel v tomto případě je to spíš na padáka.

Hráči Příbrami měli vyjádřit svůj názor na ženský fotbal a tito druholigoví fotbalisté si nebrali servítky. Nejostřejší vyjádření přišla ze strany Stanislava Vávry, Tomáše Dočekala a klubové ikony Tomáše Pilíka.

„Bez komentáře, já se k tomu vyjadřovat nebudu. A oni ať nekomentují nás a nes..ou se do nás,“ vyjádřil svůj pohled na věc Stanislav Vávra.

„Není to úplně sport pro holky, spíš by se měly věnovat víc plotně,“ uvedl své preference ohledně činností pro ženy Tomáš Dočekal.

„Ženský fotbal se mi nelíbí. Myslím, že ženský by měly dělat něco jiného.“ zaznělo z úst klubové ikony Tomáše Pilíka.

Samozřejmě nelze házet všechny do jednoho pytle a mezi hráči byli i světlé výjimky, které se o ženském fotbale vyjádřili pozitivně. Jedná se o Emmanuela Antwiho, Jakuba Schindlera a Martina Suse, kteří dle svého vyjádření dokonce ženský fotbal sledují.

Zbývající hráči druholigového celku odpovídali spíše vyhýbavě, a v řekněme neutrální rovině. Převažují vyjádření, že ženský fotbal nesledují, což by asi samo o sobě nebylo zlé. Nebýt některých zbytečných dovětků, jako například, že fotbal je sport pro chlapy nebo že je dobře, že holky hrají fotbal, protože pak nebudou tlustý.

Skutečnost, že se takové názory mezi profesionálními sportovci objevují je sice překvapivá, ale mnohem více zarážející je, že takovéto video vypustí klub na své oficiální sítě. Na instagramu i youtube se pod videem objevila lavina negativních komentářů a příbramský počin neušel pozornosti celé řadě fotbalových osobností. Nejvýraznější osobou v komentářích byla dozajista česká brankářka hájící barvy pařížského PSG Barbora Votíková.

Komentáře na instagramu
Zdroj: Instagram
Komentáře Instagram
Zdroj: Instagram
Komentáře Instagram
Zdroj: Instagram

Řešení a komunikace ze strany klubu? Smazání videa ze všech sociálních platforem. Na klubovém webu se později objevilo omluvné vyjádření klubu, které působí alibisticky až komicky. Hodit celý problém na externí firmu, která pro klub natočila sérii videí s tvrzením, že nikdo v klubu ho před jeho vypuštěním na internet neviděl, jen ukazuje na neprofesionální přístup.

Obligátní nesouhlas s názory výše zmíněných fotbalistů ve videu a jejich následná konfrontace jsou očekávatelnou reakcí. Je otázkou, zda v příštích dnech budeme svědky sypání si popela na hlavu ze strany samotných hráčů.

Na oficiálních stránkách klubu ani sociálních sítích již video není. My ho pro vás máme níže v neupravené podobě. Každý si tak můžete udělat názor sám.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama