Reklama
Loading...
Reklama

Jeden z nejzasloužilejších trenérů české nejvyšší soutěže, Karel Jarolím, odtrénoval nedávno své 350. utkání a jeho svěřenci mu nadělili z posledních dvou utkání šest bodů. S blížícím se koncem sezóny má ale čtyřiašedesátiletý Jarolím co zvažovat. Kabina Mladé Boleslavi se skládá z velké části ze zvučných jmen, která jsou zde ale často jen na hostování. 

Když přišel Karel Jarolím v prosinci minulého roku jako nový trenér do Boleslavi, čekal ho náročný úkol. Výsledkově trápící se tým bylo nutné výrazně posílit a tak v zimním přestupovém období přišlo do kabiny několik známých jmen. Ze Slavie se podařilo získat Takácse a Malinského, z Itálie Zmrhala a z Anglie se po letech vrátil Skalák. Do útočných řad se přišel rozehrát mladičký talent ze Sparty Drchal a obranu posílil plzeňský Řezník. 

I přes papírově našlapaný kádr se ale Mladé Boleslavi během posledních měsíců nepodařil žádný velký obrat k lepšímu. Přesto se týmu podařilo z posledních pěti kol zvítězit hned čtyřikrát, daří se mu především ve venkovních zápasech a kvalitně se prezentoval i při nedávné přestřelce 4:5 se Spartou. 

Se 39 body je Mladá Boleslav aktuálně na jedenácté příčce Fortuna ligy. V posledním kole zdolala pražské Bohemians, když se trefili Drchal, Řezník a Škoda.

Prioritou je udržet opory

Do příští sezóny je pro Mladou Boleslav cíl jasný – neopakovat kritickou situaci, která v klubu panovala ještě před pár měsíci. Lepších výsledků se bude ale těžko dosahovat, pokud Boleslav v létě opustí hráči, kteří jsou zde na hostování. V této nezáviděníhodné situaci může Jarolímovi hrát do karet to, že hráči jako Drchal, Takács nebo Malinský jsou v Boleslavi na hostování z týmů pražských S, kde je konkurence obrovská a hráči tak mohou spíše volit prodloužení hostování než návrat do svých klubů. Podobně se může situace vyvíjet i pro plzeňského Řezníka. 

Kromě hráčů na hostování visí otazník také nad zkušeným středopolařem Matějovským, kterému v Boleslavi brzo vyprší smlouva a podle jeho slov ještě s klubem svou budoucnost neřešil. Rozhodnuto má naopak kanonýr Škoda, který se v minulých dnech domluvil na spolupráci v českobudějovickém Dynamu.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama