Reklama
Loading...
Reklama

Mladá Boleslav v zimě představila velké množství posil, několik opravdu zajímavých jmen. Tým, který by se podle soupisky odhadoval někde v bojích o poháry má však za úkol záchranu. Po nepříjemné a dlouhé sérii proher a remíz ale svěřenci Karla Jarolíma snad konečně našli týmovou chemii a už druhý zápas v řadě vyhráli. Půjde teď o nebezpečného soupeře pro všechny ligové týmy?

Aktuálně až patnáctý tým nejvyšší fotbalové soutěže si v této sezóně přošel náročnými časy. Hned od prvních kol se týmu nedařilo a ani po prosincovém odvolání trenéra Josefa Webera a příchodu zkušeného Karla Jarolíma se situace nijak výrazně nelepšila. Na začátku nového roku se tak vedení rozhodlo vsadit na posily a představilo hned několik kvalitních přírůstků do týmu, který nutně potřeboval chytit druhý dech. Na hostování z konkurečně nabité Slavie přišli Ladislav Takács a Tomáš Malinský, z italské Brescie přišel zkušený střelec Jaromír Zmrhal a z anglického Millwallu se po pěti letech vrátil Jiří Skalák. 

Kromě nově příchozích má Jarolím v týmu zkušeného Matějovského, útočníky Škodu s Drchalem nebo Maška. Na první pohled by tak papírově nabitá soupiska měla konkurovat nejlepším týmům ligy, ale opak je pravdou. Dlouhé tři měsíce nedokázali Jarolímovi svěřenci naplno bodovat a smolnou sérii ukončili až 28. února proti Karviné. 

Začátek vzestupu?

V posledním zápase proti Českým Budějovicím možná pro příznivce Boleslavi svitl plamínek naděje. V první půli Boleslav černobílé přehrávala a již v 18. minutě skóroval Mašek. Zřejmě rozhodujícím momentem byla naproměněná penalta v desáté minutě druhého poločasu domácího Čoliče. Rozhodnutí penaltové situace hlavním rozhodčím si vyžádalo ke konci zápasu dlouhé, sedmiminutové prodloužení. Do nastaveného času zápas vstupoval za stavu 1:1 poté, co za Dynamo v 85. minutě vyrovnával Brandner. Domácím se ale nastavení nepovedlo a Mladá Boleslav díky dvěma brankám obránců Šimka a Douděry slavila druhou výhru v řadě. 

V týmu se tak možná konečně začínají odrážet kvality trenéra Jarolíma, který má zkušenosti nejen s vedením týmů z prvních příček, ale zažil ve své kariéře i krušné chvíle a boje o záchranu. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama