Reklama
Loading...
Reklama

Mladá Boleslav dál zbrojí! Momentálně by měl klub bojující o záchranu dotahovat příchod sedmadvacetiletého záložníka italské Brescie Calcio Jaromíra Zmrhala. Ten se na Apeninském poloostrově trápí a ve městě automobilů by se mohl pokusit restartovat uvadající kariéru. Mělo by se jednat o hostování bez opce.

Mladá Boleslav je největším propadákem dosavadního průběhu Fortuna ligy. Nepomohl impulz v podobě nového trenéra a zatím ani zimní posily. Ze dvou zápasů jarní části svěřenci Karla Jarolíma získali jeden bod a už osm soutěžních zápasů v řadě čekají na výhru. Po odložení pátečního zápasu s Olomoucí a vítězství Zbrojovky Brno v Opavě se aktuálně Středočeši nacházejí na sestupové 16. příčce. Tříbodové manko na Brno se budou snažit dotáhnout v úterní dohrávce.

Mohutné posilování Středočechů

Ambiciózní klub, který by měl spíš útočit na poháry, než bojovat o záchranu však na přestupovém trhu dělá všechno pro to, aby ze sestupových příček co nejdřív unikl. K týmu Karla Jarolíma se na hostování ze Slavie připojili Tomáš Malinský s Laco Takácsem, z Plzně rovněž na hostování zkušený Radim Řezník. Z Dukly Praha si Mladá Boleslav půjčila Dominika Preislera.

Na přestup Středočeši získali Milana Jiráska z Baníku Ostrava, Jakuba Diviše z Teplic či Samuela Dancáka z Dukly, z hostování v Jablonci se vrátil Tomáš Ladra. Některé zvučné posily však absentují kvůli zranění a například Takács v Boleslavi ještě do hry za Bolku nezasáhl.

Pomůžou si Zmrhal s Mladou Boleslaví vzájemně?

Mladoboleslavští by se dle kvality kádru měli pohybovat v úplně jiné části tabulky. K vzestupu by mohlo pomoct další velké jméno. Na hostován bez opce by měl přijít bývalý český reprezentant Jaromír Zmrhal, kterému první zahraniční angažmá rozhodně nevychází podle představ.

V minulé sezoně Zmrhal za Brescii nastoupil do 21 zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a byl u sestupu klubu z Lombardie do Serie B. Neprosazuje se ale ani v nižší soutěži, po sestupu je situace bývalého hráče Slavie dokonce ještě horší.

Přestože se Brescii Calcio nedaří, poslední čtyři zápasy prohrála a aktuálně je až na 13. místě tabulky druhé italské ligy, tak Zmrhal už celých 8 zápasů za sebou pouze zahřívá lavičku. Naposledy do hry zasáhl 15. prosince. Za celkových 381 odehraných minut se ještě český křídelník mezi střelce nezapsal. Rozehrání v české lize by mohlo představovat šanci na restart kariéry.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama