Reklama
Loading...
Reklama

Když se podíváme na tabulku nejvyšší české fotbalové soutěže, tak jako velmi nepříjemné překvapení musíme brát pozici Mladé Boleslavi krčící se na patnáctém místě. Špatný vstup do sezony znamenal předčasný konec trenéra Jozefa Webera a na jeho místo usedl Karel Jarolím, jež v minulosti v městě automobilů již jednou působil. To představovalo důležitý faktor, protože v současné boleslavské situaci neexistoval přílišný prostor pro mapování terénu.

Tato léčba však zatím příliš nezafungovala. Vše začalo remízou na hřišti poslední Opavy. Poté si odvezl všechny tři body z Boleslavi Baník Ostrava, třemi góly vyprovodil Středočechy Liberec a podzimní trápení skončilo domácí prohrou se Slováckem. Tým, který na začátku sezony nenápadně mluvil i o útoku na evropské poháry, čeká na jaře patrně těžký boj o záchranu v nejvyšší soutěži. Když se podíváme na ligovou tabulku, dostala Mladá Boleslav zatím včasné varování, s nímž však musí patřičně naložit. Na něco takového zde nejsou zvyklí.

Při letošní krátké zimní pauze se v žádném týmu nečekaly velké otřesy, ale zde vidíme onu pověstnou výjimku potvrzující pravidlo. Hned sedm členů kádru se nevešlo na Jarolímovu soupisku pro jarní část. Věci v šatně si musí sbalit David Ikaunieks, Jiří Kulhánek, Šimon Gabriel, Jakub Markovič, Petr Mareš a Ondřej Zahustel. Někdejší reprezentant Ondřej Mazuch podle zpráv již jedná o novém působišti.

Řeší se pochopitelně i možné posily pro jarní kádr, ale Boleslav rozhodně v dané situaci nepředstavuje přílišné lákadlo. Na dobré cestě jsou prý příchody Dominika Preislera z pražské Dukly, z Prostějova se patrně do středních Čech přestěhuje Solomon Omale a svůj talent zde může rozvíjet osmnáctiletý Ladislav Dufek z Benešova. Zde vidíme možné příklady jistého profesního růstu, ale všichni musí mít na paměti, že přichází dnes již tradiční ligový tým tahat z velmi hlubokého bahna.

Pokud máme mluvit o prvoligových posilách, tak z hostování v Jablonci se vrací Tomáš Ladra. Ten tak musí vyměnit zápasy o místo v pohárech za boj o ligové přežití. Vedení klubu má také jednat o příchodu Milana Jiráska. Někdejší záložník Bohemians nyní působí v Baníku Ostrava, kde však nikdy nezískal pevné místo v sestavě. Přestup do Mladé Boleslavi by pro něj představoval novou motivaci, ale zároveň by na něj vznikl velký tlak. Ze zmíněných hráčů má nejvíce ligových zkušeností.

Nejvíce však musí nervy pracovat u trenéra Karla Jarolíma. Po jeho úspěšném angažmá ve Slavii přišlo několik trenérských kapitol končících s určitým rozčarováním. Jistě by k nim nerad přidal další. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama