Reklama
Loading...
Reklama

Vedení letenského klubu nenechává boje o Ligu mistrů náhodě a posiluje, kde může. Sparta již podepsala křídelníka Jakuba Peška, levého obránce Caspera Højera a uplatnila opci na stopera Dávida Hancka. Další pozicí, kde se má zvýšit konkurence, je střední záložník. Na tento post mají aktuálně letenští vyhlédnutá dvě jména – plzeňského Aleše Čermáka (26) a alžírského fotbalistu Adema Zorganeho (21).

O tom, že by trenér Pavel Vrba rád uvítal na Letné svého bývalého svěřence, informoval již dříve Deník Sport. Na Štruncových sadech se očekává určitý rozprodej hráčů, kteří mají prodejní potenciál. Viktoria si totiž bez financí z evropských pohárů nemůže nadále dovolit platit své největší hvězdy.

Čermák je odchovancem strahovské akademie. Do Plzně se přesunul v létě 2017 a patřil k oporám týmu. V letošním ročníku si zapsal deset gólů a tři asistence.

Aleš Čermák
Čermák by se mohl vrátit pod křídla Pavla Vrby. / Zdroj: Viktoria Plzeň

Podle portálu La Gazette du Fennec si však sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický vyhlédl ještě jedno jméno, kterým by mohl posílit střed zálohy. Je jím fotbalista alžírského Paradou FC Adem Zorgane.

Zorgane je prvním hráčem narozeným v 21. století, který nastoupil v nejvyšší lize Alžírska. V právě skončené sezóně vynechal jediný zápas a vstřelil tři branky.

O nadějného záložníka se ovšem zajímají kromě pražské Sparty i další kluby. Mezi ně patří například belgický Genk a portugalská Braga. Paradou je podle zmiňovaného portálu ochotno svého hráče pustit pouze na hostování s případnou možností opce.

Adem Zorgane
Zorgane padl oka více klubům z Evropy. / Zdroj: DZfoot

Případný příchod jednoho či druhé hráče bude bezpochyby ovlivňovat finanční stránka věci. Sparta již výrazně odlehčila klubové kase nákupy Peška, Højera a hlavně Hancka.

Čermákova hodnota se pohybuje přibližně na 50 milionech korun, Zorganeho cena je ještě vyšší – zhruba 84 milionů. S tím, že prioritou letenských zůstává dotažení Michaela Krmenčíka, který by byl téměř jistě nejdražší letní posilou, se nedá počítat, že by Sparta utrácela desítky milionů i za další hráče.

La Gazette uvádí, že jednání mezi alžírským fotbalistou a vedením Sparty již probíhají. Klíčem by měla být právě forma hostování s potenciální opcí. To, jestli přijde na Letnou Zorgane nebo Čermák ovšem není aktuálně vůbec jisté.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama