Reklama
Loading...
Reklama

Velký průvan hráčským kádrem před začátkem sezony nebo v zimní přestávce nebyl ve Spartu v posledních letech ničím výjimečným. I nyní vidíme na její soupisce několik hráčů s potenciálem dres nejúspěšnějšího českého klubu svléknout. Najdeme totiž několik hráčů, jimž končí na Letné smlouva či jejich vytíženost rozhodně nenaplňuje jejich představy. Ale najdeme i člena kádru, u nějž by bylo vhodné učinit další důležitý krok ve své kariéře. O které hráče se jedná?

Bořek Dočkal

Slávistický odchovanec zažívá ve sparťanském dresu již druhou kapitolu své kariéry. Ta první se začala psát v roce 2013 a z Bořka Dočkala se brzy stal jeden z nejdůležitějších článků letenské sestavy. V rudém dresu tehdy odehrál takřka čtyři sezony. Oslavil s týmem domácí titul i pohár. Toto působení bylo ukončeno v únoru 2017. Uskutečnil se totiž přestup do čínského Che-nan Ťien-jie. Toto exotické angažmá však skončilo s rozpaky a částečným vysvobozením pro něj bylo například hostování v americkém klubu Philadelphia Union. Návrat do Sparty posléze brali všichni jako logický. Znovu se na Letné objevil v roce 2019, ale vrátil se poněkud jiný Bořek Dočkal. Stále se zvětšoval okruh fanoušků, pro něž nebyl tím správným vůdcem. Stále více zápasů pak sledoval z pozice náhradníka. Rodák z Městce Králové dospěl na podzim do Kristových let a s koncem této sezony také skončí jeho momentální smlouva. Její prodloužení se v momentální situaci jeví jako nepravděpodobné.

Lukáš Štětina

V poslední červnový den se naplní také smlouva slovenského stopera. Rodák z Nitry tráví na Letné už pátou sezónu, ale vlastně nikdy si nevydobyl pevné místo v základní sestavě a nenaplnil tak cíl, se kterým přišel z nedaleké Julisky. Se Spartou oslavil pouze jedno prvenství v MOL cupu. Oblíbencem fanoušků se nikdy nestal. Stoperská dvojice představovala jedno začarované místo sparťanské sestavy. Naopak v poslední době roste jeho kritika, pro níž byl řádný důvod po zápase na půdě Slovácka, jehož průběh se sparťanským fanouškům patrně ještě dnes jeví jako nepochopitelný. Prodloužení smlouvy slovenského obránce se také jeví jako velmi nepravděpodobné.

David-Moberg Karlsson

Trojici hráčů, jejichž stávající kontrakt se brzy naplní, kompletuje ofenzivní záložník ze Švédska. Jeho sparťanská kapitola se začala psát na přelomu let 2018 a 2019. Přicházel jako šestý nejdražší hráč v historii české nejvyšší soutěže. V žebříčku před ním se nacházela pouze jména Nicolae Stanciu, Peter Olayinka, Tal Ben Chaim, Václav Kadlec a Alexander Baluta. Ani on však nikdy pevné místo v sestavě nezískal. Nejpovedenější část jeho angažmá nastala v době, kdy Letenské vedl Václav Kotal, ale nastaly i časy, kdy se musel švédský záložník spokojit pouze s místem v B-týmu. Jeho situaci komplikovaly i zdravotní problémy. Ani v tomto ročníku nepředstavuje Švéd stěžejní prvek sparťanské sestavy a předložení nového kontraktu se také jeví jako nelogické.

Andreas Vindheim

Další akvizici ze Skandinávie představuje norský obránce, který před příchodem na Letnou působil v norském SK Brann a švédském Malmö FF. Norští fanoušci patrně očekávali, že naváže svými výkony třeba na svého otce Runa Vindheima, který má ve fotbalovém životopise například anglické Burnley. Jeho působení na Spartě se v mnohém podobá angažmá jeho švédského kolegy. I on se musel v jisté době také spokojist pouze s místem v rezervním týmu. Jeho velkým kritikem byla v poslední době například klubová legenda Horst Siegl. Letenští s ním však prodloužili smlouvu do léta 2024, ale následovalo menší herní vytížení v důsledku malé spokojenosti s jeho výkony. Předčasný konec ve Spartě se tak nejeví jako nereálný scénář.

Adam Hložek

Patrně nejpříjemněji by se mluvilo o případném odchodu útočníka Adama Hložka. Rodák z Ivančic přišel do Sparty jako dvanáctiletý v roce 2014 a již v šestnácti poprvé nakoukl do A-týmu. Odborníci často mluvili o jeho výjimečné vyzrálosti a připravenosti na vstup mezi dospělé. V souvislosti s jeho osobou se již mluvilo o klubech jako Neapol, Juventus Turín, AC Milán, Borussia Dortmund a naposledy se se skloňovalo jméno londýnského West Hamu, jehož částečným vlastníkem se stal  sparťanský majitel Daniel Křetínský. Vidíme zde potenciál uskutečnit podobně velký přestup, jaký se stal na počátku tohoto tisíciletí. Do Borussie Dortmund tehdy odcházel nynější sportovní manažer Sparty Tomáš Rosický

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Další zájemci o Hložka! Sledují ho německé velkokluby
  • První vlaštovka? Hložka chce West Ham přivést už v lednu
  • Reklama