Slovenský futbal, Prvá liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Zápas nadštandardných kvalít. Duel DAC a Slovana skončil remízou

Autor: Róbert Hložka

Zdroj fotografie: www.dac1904.sk

Hoci sa Dunajská Streda od začiatku sezóny trápila, s príchodom novej posily a hlavne kvôli tomu, že sa hralo derby so Slovanom, sa očakával vyrovnaný zápas. Fanúšikovia sa vôbec nemohli sťažovať. Stretnutie, ktoré sa odohralo naozaj stálo za to.

Návšteva, ktorá čítala viac ako 7000 ľudí si pozrela napínavý a bojovný zápas, ktorý sa však zaobišiel bez kariet a bez väčšieho množstva kontroverzií. Obe mužstvá ukázali svoje nesporné kvality.  V drese belasých sa opäť pozrela do zápasu nová posila Green a v drese súpera najhodnotnejší hráč našej súťaže Lamkel Zé.  Takisto po striedaní prišli na ihrisko aj nové posily Samuel Mráz Adler da Silva.

Chybu Chovana zachraňoval Zmrhal

V prvom polčase sme sa napriek početným šanciam gól nevideli. Po zmene strán začali kluby opatrnejšie. V 60. minúte síce vstrelil gól Dunajskej Stredy nováčik Hahn, no bol odmávaný ofsajd. V 72. minúte sa však DAC mohol radovať. Brankár Chovan, po strele Schäfera zle zareagoval a Dunajská Streda bola len niekoľko minút od dôležitého víťazstva.

To však nedovolil Jaromír Zmrhal, ktorý už o 2 minúty, potom čo sa vyhol ofsajdu, zasunul loptu do siete. Skóre sa už nezmenilo , hoci v nadstavenom čase rozhodca Očenáš musel pomocou videorozhodcu skontrolovať faul v pokutovom území na Hahna, situáciu si pozrel na monitore, napokon posúdil, že sa o nedovolený zákrok nejednalo. Vo výbornom zápase pred výbornou kulisou sa tak zrodila remíza.

Antal Németh, tréner Dunajskej Stredy: “Vstup vyšiel obidvom mužstvám. Slovan mal viac šancí, lebo naši hráči boli nervóznejší. Potom si nám veci sadli, vyrovnali sme zápas. Pre divákov to bol zaujímavý súboj. Podľa mňa sme boli bližšie k trom bodom, najmä výkonom v druhom polčase. Sme sklamaní, že sme nezískali tri body, ale verím, že fanúšikovia odišli zo zápasu spokojní.”

 

Vladimír Weiss, tréner Slovana Bratislava: “Takto by mal vyzerať dobrý ligový zápas na slovenských trávnikoch. Veľké množstvo šancí na obidvoch stranách, vynikli aj brankári. Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme aj šance v úvode, ale nepremenili sme ich. Potom aj domáci mali svoje šance. Dali nádherný gól, ale hneď sme sa vrátili do zápasu. Deľba bodov je spravodlivá. Na naše pomery to bol výborný futbal. Na taký futbal ľudia budú chodiť.”