Slovenský futbal, Prvá liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Rekordná posila Dunajskej Stredy. Do Fortuna ligy prichádza hráč s hodnotou 4,5 milióna eur

Autor: Róbert Hložka

Zdroj fotografie: dac1904.sk

Po náročnom začiatku sezóny sa Dunajská Streda rozhodla posilniť svoje mužstvo. Jedna posila navyše prepisuje rekord našej súťaže. Klub navyše posilnia aj ďalší dvaja hráči..

Didier Lamkel Zé

Dvadsaťštyriročný krídelník či útočník, bude hráč s najvyššou hodnotou vo Fortuna lige. Podľa portálu Transfermarkt je jeho hodnota  4,5 milióna eur. Pre porovnanie, doterajšia cena kádra Dunajskej stredy sa pohybovala na čísle 12,75 milióna eur. Celkovo sa teda navýši viac ako o tretinu. V klube bude v rámci hosťovania pôsobiť do konca sezóny. 

Od sedemnástich rokov pôsobil v akadémii francúzskeho OSC Lille. O dva roky prišiel na hosťovanie do druholigového tímu Niort, kde napokon strávil dve sezóny. V lete 2018 prestúpil do belgického Royalu Antverpy, za ktorý odohral dokopy 88 duelov, strelecky sa presadil 21-krát a pridal 12 asistencií. V novembri 2019 si odkrútil debut v drese kamerunskej reprezentácie. V drese Royalu oslavoval vlani zisk Belgického pohára.

“Som veľmi, veľmi šťastný, že tu môžem byť. Videl som projekt klubu a veľmi sa mi páčil, preto považujem toto hosťovanie za správny krok v mojej kariére. Prostredie je na vysokej úrovni, no zároveň rodinné. Videl som aj zábery fanúšikov a už sa neviem dočkať, kedy sa im môžem predstaviť. O cieľoch mužstva sa ešte musím porozprávať s trénerom, ale určite nechcem skončiť horšie ako v prvej trojke.

 

Verím, že k tomu prispejem dvojciferným počtom gólov a tiež asistenciami, pretože túžim po návrate do reprezentácie Kamerunu. Skutočnosť, že budem najhodnotnejším hráčom ligy, mi nerobí problém. Som futbalista, ktorý po nástupe na ihrisko nepociťuje tlak,” povedal pre webstránku klubu Lamkel Zé.

Nikola Krstovič

Pre klub zo žitného polostrova, to však nebola jediná akvizícia. Toto meno by mohlo byť našim čitateľom známe. Je to preto, že o tohto hráča sa dávnejšie zaujímal aj bratislavský Slovan. Futbalista doteraz pôsobil v Crvenej Zvezde Belegrad. V tomto drese odohral 26 zápasov a trikrát sa strelecky presadil. Získal dva ligové tituly a v uplynulej sezóne slávil aj výhru v Srbskom pohári.

“Je pre mňa veľkou cťou a potešením stať sa členom DAC-u. Dúfam, že naplním všetky očakávania a urobím všetko pre to, aby som prispel k úspechom tímu. Čakajú nás veľké výzvy a teším sa na to, ako spolu s novými spoluhráčmi a trénermi a s podporou fanúšikov úspešne zabojujeme o najvyššie méty. Neviem sa už dočkať debutu v novom drese,” vyjadril sa futbalista.

Ákos Szendrei

Tretím hráčom, ktorého tím podpísal je reprezentant Maďarska do 19 rokov. Doteraz pôsobil v maďarskom klube Paks. . Osemnásťročný útočník si pripísal 15 štartov v drese “áčka” Paksu, z toho 11 v prvej lige, kde zaznamenal dva góly. V tíme DAC podpísal zmluvu na päť rokov.

“Som veľmi vzrušený a šťastný, že sa vydaril môj prestup do DAC-u. Klub má výborných fanúšikov, na zápasoch panuje výborná atmosféra, podmienky sú takisto na extra úrovni. Veľmi sa teším na stredu, kedy sa po reprezentačnom zraze pripojím k mužstvu. V začiatkoch budem mojím prioritným cieľom zbierať minúty na trávniku, prebojovať sa do zostavy a postupne sa zlepšovať. Chcem pomôcť mužstvu k úspechom a rád by som si v jeho drese zahral v európskych pohároch,” vyhlásil.