Slovenský futbal, Prvá liga
Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Slovan to myslí vážne. Ku koncu prestupového obdobia, robí množstvo nákupov

Autor: Róbert Hložka
Zdroj fotografie: TASR

ŠK Slovan Bratislava bol toto prestupové obdobie mimoriadne aktívny . Môžeme spomenúť napríklad Zmrhala, či gruzínske duo Kankava a Kashia. Neváha však ani v úplnom závere. Za posledných niekoľko hodín, totiž priviedol 3 nové posily.

V prvom rade sa konečne podarilo dotiahnuť Samuela Mráza. O jeho prestupe sa špekulovalo dlhšie. Keď prestúpil do talianskej Spezie, zdalo sa, že bývalý najlepší strelec našej ligy nášho majstra neposilní. To sa však zmenilo po prestupe Dávida Strelca. Spezia, angažovala jeho, a Slovan získal na ročné hosťovanie, Samuela Mráza. Ten by mal posilniť ofenzívu belasých a takisto sa pokúsiť naštartovať svoju kariéru, nakoľko po prestupe do Talianska nezažíval najlepšie časy.

Adler Da Silva Parreira

Ďalšia posila do útoku prichádza z iného mužstva našej ligy. Od Pohronia.  22-ročný futbalista je univerzálny hráč do útoku.  Hoci ma brazílske korene, pochádza zo Švajčiarska.  Za svoj národný tím odohral zatiaľ 11 zápasov v juniorských kategóriách U19, U18 a U17.

Slovensko bolo jeho prvou zahraničnou zastávkou. Na začiatku roku 2021 sa stal hráčom Pohronia, a v našej lige okamžite pozitívne zaujal. Hneď pri premiére proti Nitre strelil dva góly. Na jar 2021 celkom odohral 11 duelov, v ktorých 6 gólmi a 2 asistenciami výrazne pomohol Pohroniu k záchrane v najvyššej súťaži.

Počas pôsobenia vo Švajčiarsku pôsobil v kluboch Servette FC, Etoile Carouge FC, Grasshopper Zürich, FC Sion a Stade Nyonnais

 

Uche Henry Agbo

Do stredu zálohy prichádza dokonca hrať so skúsenosťami v La Lige.   Defenzívne ladený Nigérijčan je vicemajstrom belgickej ligy a víťazom belgického pohára.
V španielskej La Lige odohral 44 zápasov. Reprezentoval Nigériu v  kategórii do 20 rokov.  Na svojom konte má dokonca zápas na Tehelnom Poli,  kde sa predstavil v roku 2019 ako hráč Bragy v skupine Európskej ligy. V tomto zápase Braga porazila Slovan 4:2, hoci dva krát prehrávala.

Hráč bol dokonca v širšej nominácii národného tímu na MS 2018 v Rusku,  do súpisky sa však nakoniec nevošiel.  V Slovane bude mať dokonca dvoch krajanov, nakoľko Ibrahim Rabiu aj Ezekiel Henty takisto pochádzajú z Nigérie.  Vo svojej kariére sa predstavil v kluboch Udinese, Granada FC, Standard Liége, Rayo Vallecano, Braga FC, Deportivo La Coruña

Slovan stráca veľké peniaze 

Vznikajú aj otázky, ako je možné že Slovan robí takéto nákupy.  Samotné vedenie klubu sa vyjadrilo, že ak sa mužstvo nekvalifikuje aspoň do jednej z európskych súťaží,  budú musieť radikálne znížiť objem peňazí,  ktorý sa v klube nachádUche Henry Agboza.  V tomto ročníku však bratislavský klub,  postúpil do Konferenčnej ligy, čiže túto úlohu splnil.

Samozrejme ďalším dôležitým faktorom je aj predaj hráčov.  Najvýznamnejšie odchody, akými boli napríklad Greif,Strelec, alebo Ratao, pridali do klubovej kasy niekoľko miliónov.  Toto sú samozrejme len tie najväčšie predaje.
Len za samotnú účasť v skupine Konferenčnej ligy dostanú družstvá takmer 3 milióny eur. Za výhru je to pol milióna a za remízu 166 tisíc eur.  V prípade umiestnenia na prvom mieste, sa peňaženka naplní o 650 tisíc.  Slovan navyše čaká dvojzápas s Lincoln red Imps,  kde je jasným favoritom a očakávajú sa výhry.  Samzrejme to sú len očakávané peniaze.  Nakoľko tieto zápasy sa ešte nehrali