Slovenský futbal, Prvá liga
Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Slovan s krízou na hrote. Dávid Strelec smeruje do Talianska.

Autor: Róbert Hložka

Zdroj fotografie: TASR

Hoci Slovan v útoku momentálne nemá veľa alternatív,  na tejto pozícii to skôr vyzerá na ďalší odchod.

Útočník Dávid Strelec by mal momentálne podstupovať zdravotnú prehliadku v talianskom klube Spezia. Slovan by si mal jeho odchodom finančne polepšiť.  Za hráča by mal dostať 2.5 milióna, s klauzulou o tom, že 10% z ďalšieho predaja tohto futbalistu dostane práve bratislavský klub.

Strelec by mal v Taliansku podpísať zmluvu do sezónu 2024/25.
Za Slovan odohral 70 zápasov, kde vsietil 18 gólov a pridal 7 asistencií. Zahral si skupinovú fázu Európskej ligy. Na konte má tri víťazstvá vo Fortuna lige a dva slovenské poháre.  V drese slovenskej reprezentácie si pripísal tri zápasy, v ktorých sa mu podarilo streliť jeden gól.

Slovan s problémami na hrote

Hoci si slovenský majster týmto prestupom polepší s finančného hľadiska, tak tím vyzerá, že bude potrebovať posilniť.  Po odchode strelca bude v  A-mužstve len jeden prirodzený hrotový útočník a to Ezekiel Henty.  Ako ďalšia alternatíva sa môže javiť Aleksandar Cavrič.  Ten síce na spomínanej pozícii nehráva a jeho miesto je skôr na krídelných priestoroch, no v kariére už na pošte útočníka hrával a teda mu nieje cudzia.

Belasí majú ďalšie dve alternatívy mimo klubu,  nakoľko slovinské duo, Žan Medveď a Alen Ožbolt,  sú na hosťovaní .
V posledných týždňoch sa takisto spomínali príchody Andraža Šporara a Micka van Burena.  Prvý menovaný však zamieril do Anglicka a v prípade útočníka Slavie Praha nedošlo zatiaľ k žiadnemu pokroku nedošlo.  Ak sa teda bratislavské mužstvo na prestupovom trhu nepohne, zostanú im, ako možnosti,  len využívanie Čavriča na inej pozícii,  alebo povolanie niekoho z juniorky.